Mazowieckie Muzyczne Spotkania bez Barier
Wstęp bezpłatny.
Mazowieckie Muzyczne Spotkania bez Barier
II edycja cyklu koncertów „Mazowieckie Muzyczne Spotkania bez Barier”
W dniach 4 sierpnia – 8 września 2019 roku odbędzie się II edycja cyklu koncertów „Mazowieckie Muzyczne Spotkania bez Barier” organizowanego przez Fundację „Czas Sztuki” dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury.
„II Mazowieckie Muzyczne Spotkania bez Barier” obejmują pięć koncertów, które odbędą się w powiecie mińskim i siedleckim w małych malowniczych miejscowościach: Kałuszyn, Seroczyn, Jeruzal i w Chlewiskach. Każdy koncert posiada odmienny repertuar klasyczny i rozrywkowy. Wykonawcami cyklu koncertów będą: kwartet smyczkowy The Time Quartet, mezzosopranistka Magdalena Cornelius, akordeonista Maciej Zimka, skrzypek Maksymilian Grzesiak, pianistka Aleksandra Dallali oraz organiści Zuzanna i Maciej Bator. Wstęp na koncerty jest wolny!
Szczegóły dotyczące koncertów można odnaleźć na fanpage’u „Mazowieckich Muzycznych Spotkań bez Barier” na portalu społecznościowym Facebook.
Czytaj więcej »
AKCJA SPAM LEGALNA MUZYKA
Dziękujemy za nadesłane pytania! Czekamy na kolejne!
Legalne publiczne odtwarzanie muzyki.
Dlaczego muzycy wykonawcy powinni być członkami STOART i jakie prawa dzięki temu im przysługują?
Kto i dlaczego powinien wnosić opłaty do STOART? Czy darmowe platformy plików typu youtube oraz płatne typu spotify wnoszą opłaty do STOART i czy tantiemy z tych odtworzeń trafiają do wykonawców?
Czy za odtwarzanie muzyki podczas imprezy rodzinnej np. w sali weselnej organizator (rodzina) powinien wnieść opłatę do STOART? Czy te opłaty trzeba również wnieść jeżeli impreza zorganizowana jest w prywatnym domu?
Czy organizator koncertu, który przed koncertem publicznie odtwarza muzykę z głośników powinien wnieść opłatę do STOART?
Pozyskiwanie nut w sieci i legalne korzystanie z publikacji:
Czy darmowe ogólnodostępne internetowe bazy nut (np. IMSLP ChoralWiki) są powodem strat dla polskich autorów i wydawców takich jak PWM? Jakie formy korzystania z zasobów tych baz są legalne?
Czy PWM posiada w ofercie bezpłatny dostęp do nut np. w formie możliwości darmowego wypożyczania nut dla orkiestr szkolnych lub muzyków nieprofesjonalnych? Czy można to zrobić przez internet?
Czy za komercyjne wykorzystanie nut PWM (podczas koncertu lub nagrania CD) artysta wykonawca powinien wnieść opłatę do PWM? Jeżeli tak, to dlaczego?