Stanowisko SPAM w sprawie koncepcji połączenia przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego Filharmonii Lubelskiej z Centru

Szanowni Państwo,
przedstawiamy stanowisko SPAM w sprawie koncepcji połączenia przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego Filharmonii Lubelskiej z Centrum Spotkań Kultur oraz Teatrem Muzycznym w Lublinie i utworzenia jednej instytucji – Opery i Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie.
Czytaj więcej »

Akademia PRO Hashtag Ensemble!

Akademia Pro jest programem Hashtag Ensemble skierowanym do studentów i absolwentów polskich uczelni muzycznych, a także profesjonalnych muzyków bez limitu wieku oraz do obcokrajowców mieszkających w Polsce, grających na instrumentach: skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, flet, klarnet, akordeon, perkusja

Udział w Akademii PRO obejmuje:

- roczny program mentorski

- minimum 1 występ z Hashtag Ensemble w sezonie 2023–2024

- udział w seminariach i wykładach gości Akademii PRO


Czytaj więcej »

Uroczyste wręczenie Złotego Medalu

Uroczyste wręczenie Złotego Medalu "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" Pani Marietcie Kruzel - Sosnowskiej, Odznaki Honorowej "Zasłużony dla Kultury Polskiej" Panu Wojciechowi Świętońskiemu i Panu Kamilowi Zawadzkiemu.

Wręczenia dokonała Pani Podsekretarz stanu Wanda Zwinogrodzka MKiDN i Prezes Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków Ryszard Cieśla.  

Czytaj więcej »

Serdecznie zapraszamy!

Szanowni Państwo! Gratulujemy serdecznie naszym członkom i serdecznie zapraszamy na uroczyste wręczenie Złotego Medalu "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" Pani Marietcie Kruzel-Sosnowskiej, Odznaki Honorowej "Zasłużony dla Kultury Polskiej Panu Wojciechowi Świętońskiemu i Panu Kamilowi Zawadzkiemu.
Wręczenia dokona Pani Podsekretarz stanu Wanda Zwinogrodzka MKiDN.
Zapraszamy na koncert pamięci Mariana Sawy i Feliksa Rączkowskiego.
Czytaj więcej »

pracujwkulturze.nck.pl


Pracuj w kulturze to projekt realizowany przez Narodowe Centrum Kultury, które od kilkunastu lat integruje środowisko profesjonalistów kultury w Polsce.
Czytaj więcej »

FINAŁ FESTIWALU „BRZMIENIE FEST”

FINAŁ FESTIWALU „BRZMIENIE FEST”

Fundacja Kultura Brzmienia wraz z partnerami wydarzenia zapraszają na finał II Międzynarodowego Festiwalu „Brzmienie Fest”, który będzie mieć miejsce ponownie w pięknej i zabytkowej sali teatralnej Art Hotelu we Wrocławiu.

Podczas koncertu usłyszymy Magdalenę Kulig- mezzosopran oraz zespół kameralny Scream Duo.

W programie m.in. Gustav Mahler, Kevin McKee, Francis Thome, Marcin Król.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Rezerwacja w poniższym linku:

https://app.evenea.pl/event/368443-833/

Kiedy?

22 maja ( poniedziałek ) 2023

godz. 19:00

Gdzie?

Art Hotel Wrocław sala teatralna

ul. Kiełbaśnicza 20 Wrocław

Czytaj więcej »

Irydion w Noc Muzeów

Zapraszamy na Koncert Muzyki Polskiej, którego wykonawcami będą Kamil Zawadzki i Przemysław Winnicki. W programie usłyszymy utwory na skrzypce z fortepianem oraz na fortepian solo.

Muzeum Ziemi, aleja Na Skarpie 27, 00-488 Warszawa
Godz. 16.00
Czytaj więcej »

Życzenia

Czytaj więcej »

Koło SPAM KOSZALIN

Trzeciego 3 kwietnia 2023r. w Domu Pomocy Społecznej „Zielony Taras” w Koszalinie odbył się koncert muzyki klasycznej zorganizowany przez Samodzielne Koło SPAM nr 43 w Koszalinie, którego wykonawcami byli muzycy Filharmonii Koszalińskiej oraz uczennice klasy dyplomowej z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie.

Seniorzy Dziennego Domu Pogodna Jesień „Senior+” i mieszkańcy DPS usłyszeli fragmenty suit wiolonczelowych Jana Sebastiana Bacha wykonane przez Nadię Celer oraz Julię Piętkę, a także kwartety fletowe Wolfganga Amadeusza Mozarta i Franciszka Lessela, które zaprezentowali Małgorzata Kobylarz- Wasilewska, Justyna Wołoch-Kukieła, Anna Wołoszyn i Wiktor Cisoń. Występom artystów towarzyszyły barwne opowieści o muzyce filharmonicznego prelegenta Andrzeja Zborowskiego.

Na zakończenie koncertu wykonawcy złożyli Seniorom świąteczne życzenia obdarowując ich kartkami wykonanymi przez najmłodszych uczniów koszalińskiej szkoły muzycznej.

Czytaj więcej »

Przesłuchania do Orkiestry Filharmonii Narodowej - WIOLONCZELA


Filharmonia Narodowa ogłasza przesłuchania na stanowisko 
MUZYK ORKIESTROWY TUTTI (WIOLONCZELA - PEŁNY ETAT)

 PRZEWIDYWANY TERMIN PRZESŁUCHAŃ: 
20 CZERWCA 2023 – I ETAP oraz 21 CZERWCA 2023 – II ETAP
Czytaj więcej »