IV Międzynarodowy Festiwal Puzonu Historycznego i Cynku

Koncert finałowy festiwalu w wykonaniu uczestników warsztatów wraz z artystami zespołu „La Tempesta”.

Sobota, 25 listopada 2023, godz. 18.00
Teatr Wielki – Opera Narodowa – Sale Redutowe, Warszawa, plac Teatralny 1
Prelekcja – Piotr Dąbrowski:„Zarys historii muzyki według puzonisty”

Wstęp wolny!
Czytaj więcej »

Zmarła Joanna Tic Ramos

Z głębokim żalem przekazujemy niezwykle smutną dla nas informację, że po ciężkiej i długiej walce z chorobą odeszła Joanna Tic Ramos, wpaniała flecistka, członkini Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków.
Składamy wyrazy współczucia i żalu Christianowi Ramosowi oraz całej Rodzinie Asi. 

Czytaj więcej »

IV Międzynarodowy Festiwal Puzonu Historycznego i Cynku

ARS CANTUS

Środa, 22 listopada 2023, godz. 18.00
Teatr Wielki - Opera Narodowa – Sale Redutowe
Warszawa, plac Teatralny 1

Wstęp wolny!
Czytaj więcej »

IV Międzynarodowy Festiwal Puzonu Historycznego i Cynku

SABIONETTA

Poniedziałek, 20 listopada 2023, godz. 18.00 
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Sala im. Henryka Melcera 
Warszawa, ul. Okólnik 2

Wstęp wolny! 
Czytaj więcej »

!!ZAPRASZAMY NA FESTIWAL!!

IV Międzynarodowy Festiwal Puzonu Historycznego i Cynku

Poniedziałek 20.11.2023, 18:00 - Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina - SABIONETTA
Środa 22.11.2023, 18:00 - Teatr Wielki-Opera Narodowa - ARS CANTUS
Sobota 25.11.2023, 18:00 - Teatr Wielki-Opera Narodowa - LA TEMPESTA

WSTĘP WOLNY!
Czytaj więcej »

MKiDN proponuje rozszerzenie uprawnień emerytalnych tancerzy i muzyków

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego proponuje rozszerzyć uprawnienia emerytalne niektórych zawodów artystycznych poprzez nadanie statusu pracy w szczególnych warunkach zawodom scenicznym wymagającym bardzo dużej wydolności oddechowej lub koordynacji i sprawności ruchowej oraz przyznanie niektórym grupom artystów prawa do emerytur pomostowych, a w pewnych przypadkach obniżenie wieku wymaganego do otrzymania tego świadczenia.
Czytaj więcej »

Zmarł Członek Zasłużony SPAM Grzegorz Sutt

Z głębokim żalem zawiadamiamy, iż 19 października 2023 r. zmarł Grzegorz Sutt, adiunkt Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku i Prodziekan tejże uczelni w latach 1975-1976. Był m. in. Dyrygentem Państwowej Opery Bałtyckiej, Pedagogiem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gdańsku, a także Prezesem Gdańskiego Oddziału Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków i współzałożycielem Orkiestry Kameralnej Przymorze. W latach 2009-2011 pod jego batutą wybrzmiewały dźwięki Gdyńskiej Orkiestry Symfonicznej. Współpracę z orkiestrą zakończył dyrygując wielkie dzieło Mozarta - Requiem. A tak o swoim Ojcu pisze jego Syn, Piotr Sutt:
"Dzisiaj zabrzmiał ostatni akord twórczego życia Wspaniałego Człowieka i Wielkiego Artysty. Maestro Grzegorz Sutt przeniósł się do świata najpiękniejszych melodii, harmonii, rytmów i krainy wiecznej młodości. Po latach pracy z ukochaną całym sercem młodzieżą, orkiestrami filharmonicznymi, zespołami teatrów operowych i dziesiątkami studentów zamknął wielkie dzieło swojego pięknego życia. Pozostanie w naszych sercach na zawsze tak jak sztuka, radość i miłość którą obdarzał nas wszystkich.❤️"
Czytaj więcej »

MKiDN planuje poszerzyć uprawnienia emerytalne niektórych artystów!

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN) chce zmian w systemie emerytalnym dla wybranych grup artystycznych – zawodów scenicznych, które charakteryzują się dużą potrzebą wydolności oddechowej oraz koordynacji i zręczności ruchowej. Według poprawki opracowanej przez MKiDN zawody te mają uzyskać status prac wykonywanych w szczególnych warunkach. Pewne kategorie artystów mogą liczyć na przyznanie emerytur pomostowych czy obniżenie wieku emerytalnego.
Czytaj więcej »

KURSY MISTRZOWSKIE

Zapraszamy do Teatru Wielkiego - Opery Narodowej na Kursy mistrzowskie - warsztaty gry na puzonie historycznym i cynku, prowadzone przez światowej sławy instrumentalistki - Stephanie Dyer – puzon historyczny (Wielka Brytania) i Annę Schall – cynk (Niemcy).
Czytaj więcej »

IV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL PUZONU HISTORYCZNEGO I CYNKU 2023

W dniach 20-25 listopada br. odbędzie się organizowany po raz kolejny przez Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków Międzynarodowy Festiwal Puzonu Historycznego i Cynku. Wydarzenia festiwalowe odbywać się będą w salach Teatru Wielkiego-Opery Narodowej i Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina. W ramach tegorocznej czwartej edycji wydarzenia odbędą się koncerty festiwalowe oraz warsztaty gry na puzonie historycznym i cynku, prowadzone przez światowej sławy instrumentalistki - Stephanie Dyer – puzon historyczny (Wielka Brytania) i Annę Schall – cynk (Niemcy).

Tegoroczna edycja festiwalu rozpocznie się 20 listopada o godzinie 18:00 w Sali im. H. Melcera UMFC od wykładu o renesansowych instrumentach dętych oraz koncertu z użyciem tych instrumentów w wykonaniu warszawskiego zespołu Sabionetta.

Następnym wydarzeniem, które odbędzie się w Salach Redutowych Teatru Wielkiego-Opery Narodowej, 22 listopada o godzinie 19:00, będzie koncert wrocławskiego zespołu Ars Cantus. Wieczór poświęcony będzie w całości twórczości Piotra z Grudziądza. Muzyce towarzyszyć będzie prelekcja o życiu i twórczości kompozytora w wykonaniu dr hab. Pawła Gancarczyka z PAN.

Zwieńczeniem festiwalu będzie koncert uczestników i wykładowców kursów mistrzowskich wraz z muzykami warszawskiego zespołu La Tempesta, podczas którego usłyszymy utwory wielkich mistrzów późnego renesansu takich jak Giovanni Gabrireli, Heinrich Schütz czy Mikołaj Zieleński. Koncert finałowy odbędzie się również w Salach Redutowych Teatru Wielkiego-Opery o godzinie 18:00. Dyrektorem Festiwalu jest Piotr Dąbrowski.

IV Festiwal Puzonu Historycznego i Cynku Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu “Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Czytaj więcej »

Benefity członkowskie

Dopuszczalny poziom dźwięku
w mieszkaniu - rozwiązania prawne, przykładowe sprawy

Orfeusz dla Piotra Sałajczyka

Leksykony SPA-M