Festiwal Artystyczny Powiatu Mińskiego

Festiwal Artystyczny Powiatu Mińskiego w Latowiczu


24 października 2021, godz. 13.00
Kościół św. Trójcy w Latowiczu

Wstęp wolny
Czytaj więcej »

AKCJA ZNICZ

Zarząd Główny Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków od wielu lat organizuje w Warszawie Akcję Znicz. Symbolicznym światełkiem oraz tabliczką "W hołdzie i pamięci Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków" przywracamy pamięć o zmarłych muzykach, często legendarnych postaciach życia muzycznego i wybitnych osobowościach, którzy tworzyli nasze stowarzyszenie, działali w nim przez wiele lat, a którzy często byli samotni.


Czytaj więcej »

Festiwal Artystyczny Powiatu Mińskiego w Mrozach

Fryderyk Chopin

17 października 2021, godz. 18.00
Gminne Centrum Kultury w Mrozach 

Wstęp wolny

Czytaj więcej »

Koncert "Masovienne édité"

Premierowe wykonanie zapomnianych Mazurków na altówkę i fortepian Witolda Friemanna

17 październik 2021, godzina 16.30
Sala koncertowa Domu Kultury Kolorowa 
Warszawa, ul. gen.Sosnkowskiego 16
Czytaj więcej »

10 Festiwal Muzyczny Barok w Radości

Barok w Radości 17-31 października 2021, Warszawa

Edycja dziesiąta to przede wszystkim trzy wielkie rocznice: 450-lecie urodzin i 400-lecie śmierci Michaela Praetoriusa oraz 500-lecie śmierci Josquina Desprez – utwory tych kompozytorów zabrzmią na dwóch pierwszych koncertach festiwalu. Podczas kolejnych wieczorów usłyszymy koncerty fletowe Antonio Vivaldiego, dzieła fortepianowe Marii Szymanowskiej oraz oratorium Il trionfo del Tempo Jerzego Fryderyka Haendla. Wykonawcami będą Katarzyna Drogosz, Michaela Koudelková, La Tempesta oraz gość specjalny – legendarny zespół Ensemble Clément Janequin pod dyrekcją Dominique’a Visse’a. Słowo wstępne wygłaszać będą Lidia Szpilewska, Piotr Maculewicz i Jakub Burzyński.
Czytaj więcej »

Fonie Lublina - Z dedykacją od Camille’a Saint-Saënsa

 Z dedykacją od Camille’a Saint-Saënsa

10 października 2021, godz. 19:00 na stronie www.fonielublina.pl oraz pod linkiem https://youtu.be/WTVuQCeWqBk

Czytaj więcej »

Festiwal „Brzmienie Fest”

Festiwal „Brzmienie Fest” to pierwsza edycja nowego projektu muzycznego Fundacji Kultura Brzmienia. Jest to cykl koncertów, których motywem przewodnim jest muzyka kompozytorów polskich i zagranicznych XX i XXI wieku w aranżacjach na różne zespoły instrumentalne, w wykonaniu wybitnych polskich artystów. Można będzie usłyszeć zespoły kameralne - duety, tria i kwartety. Festiwal odbędzie się w kilku pięknych miejscach regionu: * Zamek Kliczków, sala teatralna; 6.11 19:00 i 13.11 19:00 * Zamek na Wodzie w Wojnowicach, sala im. Czesława Miłosza; 9.10 godz. 19:00 i 29.10 19:00 * Starostwo Powiatowe w Trzebnicy, sala konferencyjna; 5.11. czas. 19:00 Wystąpią następujący artyści: Time Quartet, Reed Connection Trio, Repercussion Percussion Group, Ewelina Zawiślak-flet, Anna Werecka-Gryć-mezzosopran, Kinga Firej- Kubica-fortepian, Maksymilian Grzesiak-skrzypce, Iwona Sukienik-fortepian. Fundacja Kultura Brzmienia to młoda organizacja działająca od kilku miesięcy, której misją jest zapraszanie ludzi do świata kultury - pomaga zrozumieć każdy rodzaj muzyki. Fundacja zajmuje się głównie organizacją koncertów i wydarzeń artystycznych, łącząc muzykę z innymi dziedzinami sztuki. Promuje utalentowanych artystów, organizuje i prowadzi warsztaty edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ma już na koncie dwa projekty kulturalne: „Viva Szczepin!” , który zaprosił wrocławskich okolic Szczepina do świata kultury hiszpańskiej oraz warsztaty fortepianowe „Brzmi Dobrze” z zakresu improwizacji fortepianowej prowadzone przez znanych wrocławskich pianistów jazzowych. Festiwal „Brzmienie Fest” jest współfinansowany przez Fundację PZU i Fundację „Lotto” im.Haliny Konopackiej, mecenasami festiwalu są:Iiyama Polska, agencja Got It Done oraz darczyńcy Fundacji Kultura Brzmienia. Partnerami festiwalu są: Starostwo Powiatowe w Trzebnicy, Zamek na Wodzie w Wojnowicach, Fundacja Pro Culturae Bono, Zamek Kliczków, pianinaifortepiany.com. Patronat medialny nad festiwalem: Polskie Centrum Informacji Muzycznej w Warszawie, portal "Warto Znać" oraz Stowarzyszenie Polskich Muzyków Artystycznych w Warszawie.

Czytaj więcej »

Art Forum Festival

Art Forum Festival
Od 1 października do 20 listopada 2021 roku w Krakowie odbędzie się Art Forum Festival, który jest nowym, interdyscyplinarnym projektem Fundacji Art Forum. 
Czytaj więcej »

Zapraszamy do Reymontówki

Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert organizowany przez Fundację "Czas Sztuki" w najbliższy weekend. 

03.10 o godz.15.00 w Domu Pracy Twórczej "Reymontówka" w Chlewiskach odbędzie się kolejny koncert w ramach Mazowieckich Muzycznych Spotkań bez Barier. Podczas koncertu wystąpią:
Katarzyna Wiwer, Julieta Gonzalez-Springer - sopran
zespół Lute Duo: Anton Birula, Anna Kowalska - teorba, gitara barokowa.
W programie koncertu znajdą się barokowe kompozycje z Hiszpanii i Meksyku, takich kompozytorów jak: Antonio de Salazar, Cristóbal Galán, Santiago de Murcia, Sebastián Durón.
Czytaj więcej »

"Inspiracje i Ewolucja"

Serdecznie zapraszamy na koncert "Inspiracje i Ewolucja" w 140 rocznicę urodzin wybitnego lubelskiego Ludomira Michała Rogowskiego.


Czytaj więcej »