Promocja Polskich Muzyków
dr Maja [Maya] Baczyńska – muzyk i performerka, scenarzystka i reżyserka, pedagog specjalny i arteterapeutka, poetka, librecistka, autorka opowiadań dla dzieci i publicystka.
Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawiev(gra na organach), doktor sztuk muzycznych. Ukończyła seminarium krytyki muzycznej oraz Międzywydziałowe Studium Pedagogiczne. Absolwentka Laboratorium Reportażu Uniwersytetu Warszawskiego, Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu (pedagogika specjalna), Akademii Filmu i Telewizji oraz Wajda School.
Laureatka nagród muzycznych, poetyckich (m.in. I nagroda Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O Złotą Pszczołę” na tomik poetycki, I nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Śląski Shakespeare”), filmowych i teatralnych.
Autorka libretta do Pasji na solistów, chór i orkiestrę Rafała Kłoczko, a także filmów (m.in. Miła, padnij!, Kilka pytań o słyszenie świata, Prawykonanie x 3, Warsaw Music: Suita warszawska II, Rotmistrz Pilecki – przywrócenie pamięci cz. I) spektakli autorskich (m.in. Dziwnotwór, Motyl i wilk, Matka skodyfikowana) oraz tomików poetyckich: Pióra dzikich, Matka skodyfikowana, Ojcowizna i książki dla dzieci Jezioro Sekretów i inne opowiadania.
Stypendystka m.in. Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, Związku Artystów Wykonawców STOART, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, programu "Młodzi naukowcy" (kwerenda naukowa w Polish Music Center przy USC w Los Angeles).
Gra koncerty muzyki intuitywnej na styku eksperymentu i tradycji oraz muzyki relaksacyjnej i ambientowej. Tworzy muzykę do spektakli butoh. Występowała wraz z Warsaw Gamelan Group m.in. w Filharmonii Narodowej. Od 2023 roku współpracuje (gra na skrzypcach) z zespołem punkowym Ciary. Od ponad 17 lat prowadzi zajęcia muzyczne i arteterapeutyczne oraz warsztaty (m.in. improwizacji na bazie pieśni tradycyjnej czy medytacji z dźwiękiem misy). Autorka solowych projektów muzycznych: tryptyku – Strange Songs, Tribal Songs (w 2022 wydany jako album CD live, w przygotowaniu wersja studyjna do streamingu finansowana ze środków ZAW STOART), City Songs oraz Haiku Music i Flower Songs.
Jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków od 2012 roku.
Wrocław Summer Classics 2024
Promocja Polskich Muzyków
Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu
Zaproszenie na Renaissance Claritas
Promocja Polskich Muzyków
Prof. dr hab. Dariusz Mikulski – dyrygent, waltornista i pedagog.
Profesor Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi.
Profesor gościnny Kazakh National University w Astanie, Mahidol University w Bangkoku i University of Manaus w Brazylii.
Dyrektor Orkiestry Sinfonia Masovia i Vienna Royal Artist Orchestra.
Dyrektor Naczelny i Artystyczny Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu.
Dyrygent Opery Poznańskiej i Opery Wrocławskiej.
Prezes Fundacji MikulskiART.
Dyrektor operacyjny Euopean Centre of Art & Education.
Założyciel i dyrektor MEETMIKULSKI Concert Management & Artists Agency w Berlinie.
In memoriam Romuald Twardowski
Serdecznie zapraszamy na koncert poświęcony twórczości zmarłego w styczniu tego roku Romualda Twardowskiego, jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów XX w.
Szczególne miejsce w jego dorobku kompozytorskim zajmuje muzyka chóralna i sakralna, obejmująca około 300 dzieł. Artysta zainicjował powstanie Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej w Hajnówce, gdzie zasiadał jako przewodniczący jury.
Kompozycje tego wybitnego twórcy przypomni Chór Archikatedry Warszawskiej podczas koncertu
In memoriam Romuald Twardowski
w niedzielę 9 czerwca 2024 r., godz. 16:00
w Archikatedrze Warszawskiej
Dariusz Zimnicki - dyrygent
Piotr Rachoń - organy
Czytaj więcej »Jubileusz 45-lecia Łódzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Heleny Kretz
Jubileusz 45-lecia Łódzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Heleny Kretz
03.06.2024 – 05.06.2024
Koncert w Filharmonii Łódzkiej
Czytaj więcej »