Dostępne są nuty Sonaty op. 7 na skrzypce i fortepian Stanisława Wisłockiego.

Dostępne są nuty Sonaty op. 7 na skrzypce i fortepian Stanisława Wisłockiego. Została ona napisana w 1942 roku w Rumunii, kiedy Stanisław Wisłocki podczas wojny studiował w Bukareszcie u George Enescu. Kompozycja jest wyraźnie inspirowana Sonatą nr 3 op. 25 George Enescu – szczególnie w sposobie notacji partii skrzypiec. Składa się z części:

1. Maestoso

2. FANTAZIA-PRELUD Adagio

3. RONDO-KRAKOWIAK Allegro vivace

Z rękopisu wynika, że Wisłocki pracował nad Sonatą po skończonej edukacji. Świadczą o tym liczne zmiany wprowadzone już do czystopisu (pisanego czarnym atramentem) atramentem niebieskim, ołówkiem, napotykamy wykreślone, lub dopisane i doklejone fragmenty. Sam opus- początkowo 14 został ostatecznie zmieniony na 7.

Przepisał, zedytował i opracował kolega Wojciech Świętoński.

Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Czytaj więcej »

Fonie Lublina - Koncert młodych wirtuozów

Koncert młodych wirtuozów

21 listopada 2020, godz. 18.00
Trybunał Koronny w Lublinie
Czytaj więcej »

"poGŁOSka - tam, gdzie możliwości spotykają się z wyobraźnią i wiedzą o nowych zadaniach wokalnych" odcinek 2

"poGŁOSka" to cykl spotkań związanych ze współczesną sztuką wokalną, poświęcony jej najciekawszym zagadnieniom. Wybrane, omówione, a następnie zaprezentowane w nagraniach lub na żywo nowe zadania wokalne, wcześniej nieopisywane lub mało znane w polskiej literaturze, mają być źródłem wiedzy i inspiracji dla śpiewaków, kompozytorów, muzykologów, ale przede wszystkim dla melomanów. https://www.youtube.com/watch?v=a9cPkrMDMq8
W drugim odcinku Joanna Freszel kontynuuje rozpoczętą poprzednio 1. grupę nowych zadań wokalnych, tj. tych odnoszących się do pojedynczej wysokości dźwięku. Będzie mowa o takich środkach jak: tremolo, mormorando, operowanie pojedynczymi sylabami na konkretnych wysokościach dźwięku, parlando, gorgia.
Czytaj więcej »

APEL do Prezesa Rady Ministrów w sprawie pilnego i systemowego wsparcia grupy zawodowej artystów freelancerów

Szanowni Państwo,

ZG SPAM dołącza się do apelu Pani Weroniki Sławińskiej z Bydgoszczy, puzonistki, freelancerki. 

Czytaj więcej »

Program reorientacji zawodowej muzyków 2020

Instytut Muzyki i Tańca ogłasza nabór wniosków aplikacyjnych do drugiej edycji Programu reorientacji zawodowej muzyków na sezon 2020/2021. Termin przyjmowania zgłoszeń do programu upływa 16 listopada 2020 roku.

Program reorientacji zawodowej muzyków jest adresowany do profesjonalnych muzyków, obywateli polskich i rezydentów, którzy z powodów zdrowotnych lub innych życiowych przeszkód nie mogą uprawiać zawodu artysty, a nie posiadają prawa do emerytury lub renty. W szczególności dotyczy to następujących specjalności: śpiewacy – soliści i chórzyści oraz muzycy grający na instrumentach dętych.

Czytaj więcej »

FREELIGHT prawykonanie utworu młodej kompozytorki polskiej w Wiedniu - koncert przełożny!

Szanowni Państwo, w związku z obostrzeniami związanymi z pandemią Covid w Wiedniu koncert odbędzie się w innym terminie!!!

W niedzielę, 15 listopada br o godzinie 19.30, w kościele św. Elżbiety w Wiedniu w ramach festiwalu VOCUMENTA odbędzie się światowa premiera utworu młodej utalentowanej kompozytorki polskiej Nikolet Burzyńskiej.
Czytaj więcej »

Program Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Rozwój Sektorów Kreatywnych

Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą w ramach sektora kreatywnego lub reprezentujesz podmiot prowadzący działalność gospodarczą, organizację pozarządową lub samorządową instytucję kultury, możesz w ramach organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego programu „Rozwój Sektorów Kreatywnych” ubiegać się o bezzwrotną dotację w wysokości do 300 000 zł na realizację projektu z zakresu:
- działania edukacyjne dla przedstawicieli branży kreatywnej (m.in. organizacja konferencji, warsztatów, seminariów, targów),

·    - projekty badawcze (na przykład analizy gospodarcze sektora kreatywnego w Polsce i poza jej granicami),

Czytaj więcej »

List otwarty przedstawicieli europejskiego Sektora Kultury i Sektora Kreatywnego

Informacja dotycząca Listu otwartego przedstawicieli europejskiego Sektora Kultury i Sektora Kreatywnego do KE oraz rządów krajów członkowskich UE

Czytaj więcej »

"poGŁOSka - tam, gdzie możliwości spotykają się z wyobraźnią i wiedzą o nowych zadaniach wokalnych" odcinek 1


Odcinek 1 cyklu edukacyjnego Joanny Freszel pt. "poGŁOSka"

"poGŁOSka - tam, gdzie możliwości spotykają się z wyobraźnią i wiedzą o nowych zadaniach wokalnych.
Jest to cykl spotkań związanych ze współczesną sztuką wokalną, poświęcony jej najciekawszym zagadnieniom. Wybrane, omówione, a następnie zaprezentowane w nagraniach lub na żywo nowe zadania wokalne, wcześniej nieopisywane lub mało znane w polskiej literaturze, mają być źródłem wiedzy i inspiracji dla śpiewaków, kompozytorów, muzykologów, ale przede wszystkim dla melomanów."

Czytaj więcej »

Cykl edukacyjny Joanny Freszel pt. "poGŁOSka"

"poGŁOSka - tam, gdzie możliwości spotykają się z wyobraźnią i wiedzą o nowych zadaniach wokalnych."

Jest to cykl spotkań związanych ze współczesną sztuką wokalną, poświęcony jej najciekawszym zagadnieniom. Wybrane, omówione, a następnie zaprezentowane w nagraniach lub na żywo nowe zadania wokalne, wcześniej nieopisywane lub mało znane w polskiej literaturze, mają być źródłem wiedzy i inspiracji dla śpiewaków, kompozytorów, muzykologów, ale przede wszystkim dla melomanów.
Czytaj więcej »

Benefity członkowskie

DYSKOGRAFIA IGNACEGO
JANA PADEREWSKIEGO

Dopuszczalny poziom dźwięku
w mieszkaniu - rozwiązania prawne, przykładowe sprawy

Orfeusz dla Piotra Sałajczyka

Leksykony SPA-M