Żegnamy Kolegę BOHDANA ŁUKASZEWICZA

Żegnamy Kolegę BOHDANA ŁUKASZEWICZA, który odszedł dnia 21 marca 2018 roku w wieku 88 lat. Zasłużony Członek Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków, aktywny muzyk, pedagog, wybitny znawca oboju i społecznik, postać niezwykle barwna, a przyjaciele o Nim mówią gawędziarz.
 
Urodzony pod Wilnem, gdzie spędził dzieciństwo w majątku rodziców. Następnie pięć ciężkich lat przeżył na Syberii na zesłaniu, a  po powrocie do Polski piętnaście lat pracował w Zespole Pieśni i Tańca "Mazowsze", zaś od 1963 r.- w Białymstoku, gdzie przez 50 lat uczył gry na oboju w Zespole Szkół Muzycznych i był pierwszym oboistą orkiestry Filharmonii Białostockiej. O swoim pobycie w Białymstoku przed laty powiedział: Najdłuższy czas w moim życiu [...]. To jest największa przygoda moja muzyczna. Nigdy się nie spodziewałem, że mnie coś takiego spotka.      
 
Barwne historie z życia Profesora Łukaszewicza spisała Jego uczennica i współpracownica Anna Kisielewska, która przygotowuje książkę Jemu poświęconą. Zawierać ona będzie między innymi wiele anegdot, także historię podróży na Syberii z prosiakiem, którego polecono Mu zawieźć do sąsiedniej wsi, a ten ciągle uciekał. Ta barwna opowieść jest przykładem gawędziarskich zdolności Profesora i  - jak stwierdziła Pani Anna -  na jej podstawie można by napisać odrębną książkę.
 
Środowisko muzyków, reprezentowane przez nasze stowarzyszenie, łączy się w bólu z Rodziną Profesora i przekazuje słowa otuchy. 
 
                                                                                                   Zarząd Glówny
                                                                               Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków
Czytaj więcej »

Zmarł Zdzisław Nowicki

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 7 kwietnia 2018 r. w wieku 84 lat zmarł Członek SPAM Warszawskiego Samodzielnego Koła Seniorów Zdzisław Nowicki.

Msza żałobna odbędzie się 16 kwietnia 2018 r. o godz. 8.45 w parafii Św. Ignacego Loyoli, ul. Kazimierza Wóycickiego 14 A.
Wyprowadzenie do grobu nastąpi po mszy na Cmentarzu Północnym.

Czytaj więcej »

UWAGA! TWÓRCY I ARTYŚCI TRACĄ PRAWO DO UBEZPIECZEŃ WSTECZ

UWAGA! TWÓRCY I ARTYŚCI TRACĄ PRAWO DO UBEZPIECZEŃ WSTECZ

Czytaj więcej »

Europejskie Forum Saksofonowe 2018

EFS 2018


Europejskie Forum Saksofonowe 2018 odbędzie się w dniach 13-15.04.2018 w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego oraz OSM I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu.


Czytaj więcej »

200 lat kaliskich towarzystw muzycznych w perspektywie historycznej

20 kwietnia 2018 roku w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku odbędzie się konferencja popularnonaukowa „200 lat kaliskich towarzystw muzycznych w perspektywie historycznej”.
Czytaj więcej »

Od pieśni do piosenki

Od pieśni do piosenki


8 kwietnia 2018, godz. 17.00
Muzeum Lubelskie,
ul. Zamkowa 9, Lublin

Wstęp wolny
Czytaj więcej »