Pytania do ogrodu

08.05.2014
17 maja 2014 roku o godzinie 17:00 w Pałacu Szustra- Warszawskie Towarzystwo Muzyczne (ul.Morskie Oko 2 w Warszawie) odbędzie się koncert
organizowany przez Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków i Koło Solistów i Kameralistów SPAM.

Program
Miłosz Bembinow- cykl pieśni "Pytania do ogrodu" sł. Sławomir Tomasik (prawykonanie)

Miłosz Bembinow - Letters form dusk till down"

Stanisław Wisłocki - Suity Fortepianowe

Wykonawcy:

Aneta Kapla - sopran

Wojciech Świętoński - fortepian

Ujęte w cykl „Pytania do ogrodu” pieśni Miłosza Bembinowa, napisane do wybranych wierszy z wydanego w 2009 roku tomiku „Sto pytań do ogrodu” Sławomira Tomasika stanowią dalszy ciąg twórczości muzycznej na głos solo z towarzyszeniem fortepianu tego wybitnego kompozytora.

Bembinow w ciągu ostatnich lat stworzył kilkanaście kompozycji wokalnych i wokalno-instrumentalnych z użyciem rozmaitych tekstów – od tradycyjnych łacińskich słów biblijnych, klasycznych, poezji miłosnej ze zbioru „Carmina Burana” – po twórczość polskich współczesnych poetów wpisujących się w zupełnie różne obszary estetyczne jak np. Eryk Habowski, czy Jacek Cygan.

Zainteresowanie poezją Sławomira Tomasika jest o tyle szczególne, że ów autor sam jest muzykiem – skrzypkiem i kameralistą. Jego wiersze zyskują więc dodatkowy wymiar na płaszczyźnie związków słowa i rytmu, pozwalając na inne – niejako bliższe – spojrzenie na sam tekst ze strony kompozytora.


Aneta Kapla - nagrała cykl pieśni „Letters. From dusk till down” Miłosza Bembinowa dla wytwórni Cavalli Records i DUX

Wojciech Świętoński - dokonał prawykonania utworów na „Festiwalu Pianistyki Polskiej” w Słupsku oraz międzynarodowych festiwalach: „Muzyka na Szczytach” w Zakopanem i „Musica Polonica Nova” we Wrocławiu.

 

* Prawykonanie Cyklu pieśni „Pytania do ogrodu” Miłosza Bembinowa jest dofinansowane w ramach projektu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kolekcje” - Zamówienia Kompozytorskie

Benefity członkowskie

DYSKOGRAFIA IGNACEGO
JANA PADEREWSKIEGO

Dopuszczalny poziom dźwięku
w mieszkaniu - rozwiązania prawne, przykładowe sprawy

Orfeusz dla Piotra Sałajczyka

Leksykony SPA-M