Fonie Lublina 2022

18.10.2022

Serdecznie zapraszamy już w najbliższy piątek 21.10 o 20‌.00 na multimedialny koncert "Flet3D w Renesansie". To będzie nowatorskie spojrzenie na tańce z Tabulatury Jana z Lublina oraz inne utwory epoki Renesansu i wczesnego Baroku. Dynamizm, wirtuozeria oraz zaskakujące aranżacje porwą najbardziej wymagającego słuchacza. Muzyka będzie przeplatać się z opowieścią o największym muzycznym zabytku polskiego Renesansu - Tabulaturze Jana z Lublina. Słuchacze dowiedzą się również co to jest Flet3D - jakie ultra współczesne techniki są w nim zastosowane. Niezwykle barwnym elementem będzie udział Chóru fletowego. W jego wykonaniu usłyszymy " Kosmiczną Pawanę" na Chór fletowy i kolaż elektro-akustyczny. Ważną częścią będzie oprawa świetlna i udział VJ Pawła Giergisiewicza, który dopełni art- video projekcjami całość przekazu.
Edyta Fil- flet, flet altowy, flet basowy
Małgorzata Hlawsa- flet, flet altowy
Paweł Giergisiewicz, VJ art- video projekcje, światła
Słowo o muzyce - Andrzej Gładysz
M. Marais " Les Folies d'Espagne" flet solo
J. S. Bach - Toccata d-moll - flet solo
Edyta Fil "Kosmiczna Pawana" na chór fletowy i kolaż elektroakustyczy
Tańce z tabulatury Jana z Lublina w zaskakujących aranżacjach na dwa flety, flety altowe i flet basowy.
G.Maineiro " Tedesca, Saltarello i Schiarazula Marazula fl. basowy, flet

Wstęp wolny
Organizator: Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków Oddział Lubelski
Partnerzy: #FundacjaPZU, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, STOART - Związek Artystów Wykonawców, Towarzystwo Muzyczne im. H. Wieniawskiego w Lublinie.
Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasto Lublin
Dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Patroni medialni: TVP Kultura, TVP 3 Lublin, Polskie Radio Lublin S.A., Akademickie Radio Centrum, Nowe Radio, Kurier Lubelski, Dziennik Wschodni Gość Niedzielny


Benefity członkowskie

DYSKOGRAFIA IGNACEGO
JANA PADEREWSKIEGO

Dopuszczalny poziom dźwięku
w mieszkaniu - rozwiązania prawne, przykładowe sprawy

Orfeusz dla Piotra Sałajczyka

Leksykony SPA-M