Pałacowy Salon Literacko-Muzyczny

22.08.2022


W dniu 25 sierpnia o godz. 17:00 w Pałacu Sztuki w Krakowie odbędzie się spotkanie literacko-muzyczne, pod nazwą ,,Pałacowy Salon Literacko-Muzyczny”.

Spotkanie ma na celu zapoznanie słuchaczy z dość rzadkim połączeniem sztuki literacko-muzycznej. Wydarzenie odbędzie się w Pałacu Sztuki w Krakowie, który przede wszystkim kojarzy się z licznymi wystawami rzeźby oraz malarstwa, które na co dzień odwiedzają nie tylko ich miejscowi entuzjaści, ale również rzesze turystów. Jest to więc doskonałe miejsce, aby móc zaprezentować inne dziedziny sztuki w nowej formie – literaturę i muzykę.

W wydarzenie zaangażowanych jest wiele znanych twórców. W części literackiej zaprezentują się: Agnieszka Wiktorowska-Chmielewska poetka, pisarka, redaktorka, Autorka poemiku „i tu, i tu” (2014) nagrodzonego w konkursie Miasta Krakowa na Książkowy Debiut Poetycki 2014 oraz Paweł Baranowski – poeta, wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oddz. Gdańsk, Laureat Nagrody Miasta Gdynia. W części muzycznej wydarzenia zaprezentują się Martyna Klupś-Radny – flet, wykładowczyni Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, Stypendystka Twórcza Miasta Krakowa oraz Wioletta Fluda-Tkaczyk – fortepian, pianistka i kameralistka, wykładowczyni Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, Stypendystka Twórcza Miasta Krakowa.

W ramach wydarzenia prócz literatury i koncertu, znajdą się wywiady z literatami i muzykami
o ich życiu i twórczości oraz o kompozytorach i repertuarze wybranym na koncert, a publiczność będzie miała szansę na bezpośrednią dyskusję z nimi.

Pałacowy Salon Literacko-Muzyczny poprowadzi pomysłodawca projektu Bożena Boba-Dyga: artystka interdyscyplinarna, poetka, wokalistka, kompozytorka i konserwatorka dzieł sztuki.

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Art Forum, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Pałac Sztuki w Krakowie.

Patronami wydarzenia są: Stowarzyszenie Pisarzy Polskich oraz Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków.

Mecenasem wydarzenia jest Holiday Inn Krakow City Centre

PROJEKT JEST WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW MIASTA KRAKOWA