Warsztaty pianistyczne BRZMI DOBRZE

17.09.2021

Fundacja Kultura Brzmienia zaprasza na nowy projekt kulturalno-edukacyjny.
To pierwsza edycja dwudniowych zajęć z zakresu improwizacji fortepianowej, skierowana do dzieci i młodzieży szkół artystycznych I i II st. Przeprowadzone będą w formie indywidualnych lekcji otwartych.
Wstęp jak i uczestnictwo w wydarzeniu są całkowicie BEZPŁATNE.
Formułę warsztatów " Brzmi Dobrze" zakończy krótki wykład połączony z koncertem naszych prowadzących.

Tematem będzie: " Improwizacja jako element podstawowej edukacji muzycznej".

Nasi wykładowcy to :
Katarzyna Stankowska I st. 25.09 godz. 10:00-18:00 i
Łukasz Bzowski II st. 26.09 godz. 10:00-18:00

Łukasz Bzowski- kompozytor, pianista, aranżer i producent muzyczny. Laureat konkursów jazzowych w kraju i za granicą m.in. Getxo Jazz Festival (Hiszpania), Jazz Juniors w Krakowie , Bielska Zadymka Jazzowa. Współpracował z Grubsonem, Jareckim, BRK, Kamilem Bednarkiem, Kubą Badachem, Renatą Przemyk, Tomaszem Wendtem, Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie, NFM Filharmonią Wrocławską, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie, Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Ukończył Akademię Muzyczną im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie kompozycji oraz fortepianu (jazz). Kompozycje Łukasza łączą wpływy funku, jazzu, muzyki klasycznej i soulu. Swoją twórczość wydaje we własnej, nowo utworzonej wytwórni DaszRade Rec.

Katarzyna Stankowska- wokalistka, pianistka i kompozytorka urodzona we Wrocławiu. Ukończyła Wydział Jazzu w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Laureatka konkursu „Jazz nad Odrą” , zwyciężczyni Konkursu Wokalistów Jazzowych w Zamościu w 2001 roku. Przez wiele lat współpracowała z Big Bandem Aleksandra Mazura, brała udział w licznych Festiwalach  Jazzowych w kraju i za granicą.W 2007 roku wydała pierwszą płytę „Passions” ze standardami jazzowymi, nagraną w towarzystwie wyśmienitych muzyków. W 2013 roku kolejną płytę „Nie ma szczęścia bez miłości” z piosenkami Władysława Szpilmana w aranżacjach Łukasza Perka.  Artystka od wielu lat prowadzi warsztaty edukując dzieci i młodzież w zakresie improwizacji. Ma niezwykły dar do pracy z dziećmi i nauki improwizacji poprzez elementy zabawy z muzyką.

Projekt dofinansowano ze środków Gminy Wrocław, środków Fundacji PZU oraz Fundacji Lotto im. Haliny Konopackiej.

Partnerami projektu również są: Uniwersytet Wrocławski , Pianinaifortepiany.com

Patronat medialny wydarzenia: Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków oraz portal Warto Znać 

Projekt plakatu:Grupa MamyTo


Benefity członkowskie

DYSKOGRAFIA IGNACEGO
JANA PADEREWSKIEGO

Dopuszczalny poziom dźwięku
w mieszkaniu - rozwiązania prawne, przykładowe sprawy

Orfeusz dla Piotra Sałajczyka

Leksykony SPA-M