Empatia w czasach koronawirusa

02.04.2020
Szanowni Państwo,

Przedstawiamy apel Prezesa Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków skierowany do sąsiadów muzyków zawodowych, którzy z powodu COVID-19 zmuszeni są wykonywać swój zawód muzyka w swoich mieszkaniach. Prosimy o wyrozumiałość, sytuacja w jakiej się znaleźliśmy jest dla wszystkich bardzo trudna. Ćwiczenie na instrumentach, granie, śpiewanie, prowadzenie lekcji muzyki to jest nasza aktywność zawodowa, to jest nasza praca, z której utrzymujemy siebie i nasze rodziny. Życzymy wszystkim, abyśmy jak najprędzej spotkali się w przestrzeni koncertowej, gdzie będziemy swoją sztuką przynosić Państwu radość.
Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków

https://youtu.be/KnbMtoVtGQo

Szanowni Państwo,

w imieniu całej społeczności muzyków artystów, a także uczniów i studentów szkół muzycznych I i II st i uczelni muzycznych, jako prezes Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków, zwracam się do Państwa z następującym apelem.

W związku z epidemią koronawirusa my muzycy–artyści, tak jak i wszyscy Państwo, zmuszeni jesteśmy do pozostania w domu, gdyż pragniemy naszym odpowiedzialnym zachowaniem doprowadzić do pokonania pandemii, która dewastuje dzisiaj nasze życie zawodowe, społeczne i ekonomiczne. I tak jak wszyscy – musimy pracować w domu.

Nasze czynności zawodowe to uczestniczenie w lekcjach on–line, udzielanie lekcji on–line, praca z korepetytorem, a przede wszystkim codzienne ćwiczenie, konieczne w pracy muzyka, aby móc wywiązać się z zawartych zobowiązań wobec pracodawcy; by nie doprowadzić do destrukcji naszego zawodowego warsztatu, nad którym pracowaliśmy kilkanaście lat.

W dzisiejszych czasach w dużo większym wymiarze niż normalnie jesteście odbiorcami, słuchaczami naszej działalności muzycznej. Zdajemy sobie sprawę, ze możecie odczuwać pewien dyskomfort z powodu odgłosów dźwięków muzycznych, dochodzących do waszych mieszkań. Do naszego Stowarzyszenia dochodzą informacje o niezadowoleniu niektórych sąsiadów, manifestującym się zachowaniami pozostającymi w sprzeczności z powszechnie akceptowanymi normami. Pamiętajmy, proszę, że wszelkie takie zachowania stanowią wykroczenia z art. 51 § 1 kodeksu wykroczeń. Wszyscy jesteśmy ofiarami koronawirusa, ale od nas samych tylko zależy czy przez ten trudny czas przejdziemy razem jako wspólnota.

Stąd nasz Apel – ZWRACAMY SIĘ DO PAŃSTWA Z WIELKĄ PROŚBĄ O WYROZUMIAŁOŚĆ, TOLERANCJĘ I ŻYCZLIWOŚĆ.

Nasza praca, nasza nauka, realizacja obowiązku studenta czy ucznia szkoły muzycznej to: ćwiczenie, granie, śpiewanie. Nasza aktywność muzyczna to jest NASZA PRACA, z której utrzymujemy siebie i nasze rodziny.

Życzę nam wszystkim, abyśmy jak najprędzej spotkali się w przestrzeni koncertowej, gdzie będziemy swoją sztuką przynosić Państwu radość.


Prezes Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków

prof. dr hab. Ryszard Cieśla  Benefity członkowskie

DYSKOGRAFIA IGNACEGO
JANA PADEREWSKIEGO

Dopuszczalny poziom dźwięku
w mieszkaniu - rozwiązania prawne, przykładowe sprawy

Orfeusz dla Piotra Sałajczyka

Leksykony SPA-M