„Filharmonia. Ostrożnie, wciąga!!!”

14.09.2017

Informujemy o uruchomieniu przez IMiT szóstej edycji programu „Filharmonia. Ostrożnie, wciąga!!!”, która ma za zadanie przyciągnięcie do sal filharmonicznych młodzieży ze szkół ogólnokształcących. Program otworzy w tym sezonie Elbląska Orkiestra Kameralna, a przyszłoroczni maturzyści będą mogli uczestniczyć w koncertach EOK przez cały sezon artystyczny za darmo. W tym roku maturzystów wciągać będzie w sumie 9 filharmonii, dodatkowo w Kielcach, Gorzowie Wielkopolskim, Łodzi, Toruniu, Lublinie, Szczecinie, Opolu i Białymstoku.

 

Program cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży. W sezonie 2016/17 w otwartych próbach udział wzięło łącznie 4810 uczniów z 60 szkół w 7 miastach. Z oferty skorzystało 1664 uczniów klas maturalnych, którzy odebrali 8950 biletów na koncerty objęte programem. Uczestnicy tej edycji odwiedzili filharmonie 4411 razy i wysłuchali 142 koncertów. W sumie we wszystkich wcześniejszych pięciu edycjach wzięło udział prawie 15.000 młodych słuchaczy.

 

Uzupełnieniem Programu jest mobilna aplikacja „Orkiestrownik”, którą od ponad roku prezentujemy podczas prób z udziałem młodzieży i która zanotowała już dziesięć tysięcy pobrań. Do aplikacji dodawane są stale nowe nagrania utworów, wizytówki instrumentów, a co miesiąc organizowany jest quiz z nagrodami.

Benefity członkowskie

Dopuszczalny poziom dźwięku
w mieszkaniu - rozwiązania prawne, przykładowe sprawy

Orfeusz dla Piotra Sałajczyka

Leksykony SPA-M