Recital Skrzypcowy w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi

29.09.2014

Koncert Muzyki Francuskiej

 Recital Skrzypcowy w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi

12 października 2014r.

 

organizator: Muzeum Miasta Łodzi


Wykonawcy:

Kamil Zawadzki - skrzypce

Elżbieta Różycka-Przybylak - fortepian


Program koncertu:

F. Poulenc - sonata skrzypcowa op.119

M. Ravel - sonata skrzypcowa nr. 2 

Przerwa

E. Ysaye - sonata na skrzypce solo nr 4

C. Saint-Saens - Introdukcja i  Rondo Capriccioso

 


Życiorysy

Kamil Zawadzki

Urodził się 06 października 1985. Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku siedmiu lat pracując pod kierunkiem prof. Zenona Ostalczyka,  prof. Jolanty Siry-Osmolińskiej oraz prof. Tomasza Bartosiaka. Jako 11-to letni chłopiec wygrał przesłuchania makroregionalne woj. Łódzkiego w roku 1997. W roku 2009 ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im G. i K. Bacewiczów  w Łodzi w klasie prof. Iwony Wojciechowskiej.

Wielokrotnie brał udział w kursach mistrzowskich w klasach profesorów: Iwony Wojciechowskiej, Wolfganga Marschnera, Konstantego Andrzeja Kulki, Edwarda Zienkowskiego, Larissy Kolos, Mirosława Ławrynowicza, Wiesława Kwaśnego, Walentyny Jakubowskiej.

Był uczestnikiem i laureatem wielu konkursów krajowych i międzynarodowych takich jak: Trzeci Ogólnopolski Konkurs Na Najlepszy Recital w Żaganiu – laureat najwyższego przyznawanego stypendium (2011), Drugi Ogólnopolski Konkurs Na Najlepszy Recital 
w Żaganiu – laureat najwyższego przyznawanego stypendium (2010), Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy w Sion pod dyrekcją maestro Shlomo Mintza (Szwajcaria 2009), Laureat Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” (2009), Druga nagroda w Konkursie Sonat Solowych (Łódź 2008), Międzynarodowy Bałtycki Konkurs Skrzypcowy – czwarta nagroda – wyróżnienie (2006), Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im Ireny Dubiskiej – druga nagroda (pierwszej nie przyznano) oraz nagroda dla największej indywidualności artystycznej (Łódź 2003), Ogólnopolski Konkurs Młodych instrumentalistów w Bydgoszczy - Pierwsza Nagroda oraz nagroda specjalna prof. Krzysztofa Sperskiego (AM Gdańsk) (2003).

 

Występuje zarówno jako solista i kameralista. Prowadzi także działalność pedagogiczną. 
Od roku 2010 jest zatrudniony na stanowisku asystenta w Akademii Muzycznej im G. i K. Bacewiczów  w Łodzi. Był również wykładowcą Letniej Akademii Muzycznej w Żaganiu oraz koncertmistrzem Polskiej Opery Kameralnej. W roku Akademickim 2011/12 otrzymał stypendium Rektora AM w Łodzi dla najlepszych doktorantów, pełnił również funkcję senatora uczelni. Od roku Akademickiego 2012/13 wybrany członkiem zarządu łódzkiego oddziału Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków oraz Rady Wydziału Instrumentalnego.  Po koncercie w ramach festiwalu w Sionie (Szwajcaria 2009) Maestro Shlomo Mintz powiedział: „nigdy nie słyszałem takiego wykonania koncertu Karłowicza”.





prof. Elżbieta Różycka- Przybylak

Absolwentka Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, którą ukończyła w 1985 roku, uzyskując dyplom z wyróżnieniem w klasie fortepianu prof. Bożeny Matulewicz- Szymonowicz. Uczestniczka Mistrzowskich Kursów w Pradze i Weimarze. Stypendystka Towarzystwa im. F. Chopina w Warszawie. Solistka i kameralistka, koncertująca w kraju 
i za granicą. Dokonała licznych nagrań dla radia i telewizji. Jest akompaniatorem 
na międzynarodowych konkursach i kursach muzycznych. Obecnie pracuje w Akademii Muzycznej w Łodzi na stanowisku profesora prowadząc klasę kameralną.

Benefity członkowskie

DYSKOGRAFIA IGNACEGO
JANA PADEREWSKIEGO

Dopuszczalny poziom dźwięku
w mieszkaniu - rozwiązania prawne, przykładowe sprawy

Orfeusz dla Piotra Sałajczyka

Leksykony SPA-M