Promocja Polskich Muzyków

05.06.2024

 Prof. dr hab. Dariusz Mikulski – dyrygent, waltornista  i pedagog


  • Profesor Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów  w Łodzi.

  • Profesor gościnny Kazakh National University w Astanie, Mahidol University w Bangkoku i University of Manaus w Brazylii.

  • Dyrektor Orkiestry Sinfonia Masovia i Vienna Royal Artist Orchestra.

  • Dyrektor Naczelny i Artystyczny Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu.

  • Dyrygent Opery Poznańskiej i Opery Wrocławskiej.

  • Prezes Fundacji MikulskiART.

  • Dyrektor operacyjny Euopean Centre of Art & Education.

  • Założyciel i dyrektor MEETMIKULSKI Concert Management & Artists Agency w Berlinie.

Urodzony w Zelowie – Dariusz Mikulski - profesor Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów  w Łodzi, World Brass Association, profesor gościnny Kazakh National University w Astanie, Mahidol University w Bangkoku i University of Manaus w Brazylii; dyrektor Orkiestry Sinfonia Masovia i Vienna Royal Artist Orchestra; konsultant artystyczny i dyrygent gościnny Thailand Philharmonic Orchestra w Bangkoku, w latach 2005-2010 Dyrektor Naczelny i Artystyczny Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu; dyrygent Opery Poznańskiej i Opery Wrocławskiej, Prezes Fundacji MikulskiART; dyrektor operacyjny Euopean Centre of Art & Education; założyciel i dyrektor MEETMIKULSKI Concert Management & Artists Agency w Berlinie.

Na stałe mieszkający w Łodzi i w Berlinie, współpracuje z renomowanymi orkiestrami jak Sinfonieorchester des NDR, Deutsche Oper w Berlinie, Wiener Kammerorchester, Thailand Philharmonic Orchestra, Berliner Sinfoniker, Athens National Opera, Thessaloniki State Orchestra i innymi.

Jest laureatem wielu prestiżowych nagród na konkursach muzycznych – ogólnopolskich w Częstochowie, Gdańsku i Łodzi, jak i międzynarodowych: „Praska Wiosna“, „Peter-Damm Horn Wettbewerb“, „Internationalen Hornwettbewerb in Toulon“, „Internationalen Instrumentalwettbewerb Marktneunkirchen“ i innych.

Profesjonalizm Dariusza Mikulskiego oparty jest na gruntownym wykształceniu muzycznym - w Polsce (AM w Łodzi), Niemczech (AM w Stuttgarcie) i Austrii (Mozarteum). Jest również absolwentem Podyplomowych Studiów Menedżerskich dla Twórców, Artystów i Animatorów Kultury na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Jako dyrygent prezentuje szeroki repertuar orkiestrowy od dzieł barokowych po współczesne. W jego repertuarze znajdują się takie opery jak „Cyrulik Sewilski“,  „Wesele Figara“, „Don Giovanni“, „Cosi fan Tutte“, „La clemenza di Tito“, „Czarodziejski Flet“, „Traviata“, „Tosca“, „Aida” i inne.

Dariusz Mikulski za działalność artystyczną, jako jeden z najmłodszych w historii polskiej kultury został uhonorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2008 roku odznaczeniem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis“. W roku 2008 otrzymał Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego „Za Szczególne Zasługi w Propagowaniu Kultury” a w roku 2011 „Srebrny Medal Miasta Berlina” za „Zasługi w Propagowaniu Kultury w Berlinie”. W roku 2022 otrzymał nagrodę „Muzyczne Orły” a w roku 2024 otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Gminy Zelów.

www.mikulski.me

www.meetmikulski.com

www.mikulskiart.com

www.sinfoniamasovia.pl


Benefity członkowskie

DYSKOGRAFIA IGNACEGO
JANA PADEREWSKIEGO

Dopuszczalny poziom dźwięku
w mieszkaniu - rozwiązania prawne, przykładowe sprawy

Orfeusz dla Piotra Sałajczyka

Leksykony SPA-M