Ustawa o artystach zawodowych

08.07.2022

Ustawa o artystach zawodowych przeszła przez kolejny etap legislacji - Komitet Rady Ministrów do Spraw Cyfryzacji.

Rozpoczęła się kampania społeczna „W YKLUCZENI” wspierająca artystów zawodowych. Trzy kobiety, trzy artystki i trzy krótkie opowieści o tym, czego nie widzimy, kiedy obcujemy ze sztuką. O swojej pracy i związanych z nią poświęceniach, opowiadają tancerka baletowa, konserwatorka dzieł sztuki oraz instrumentalistka, specjalizująca się w grze na instrumentach tradycyjnych.

Wszystkie trzy bohaterki są wykształconymi artystkami, które pomimo przeciwności – niewysokich zarobków, wielu lat przygotowań do wykonywania swojego zawodu czy wyrzeczeń w życiu prywatnym, podążają drogą, którą wybrały. Bez pasji i talentu wykonywanie ich pracy nie byłoby niemożliwe.

Kampania ma na celu zwiększenie w społeczeństwie świadomości istnienia problemów napotykanych przez polskich artystów oraz przypomnienie, jak różnorodne jest ich środowisko – celebryci są w nim zdecydowaną mniejszością. Krótkie spoty podkreślają również znaczenie sztuki w codziennym życiu każdego człowieka – sztuka jest w nich „smakiem życia”.

https://www.youtube.com/watch?v=g-_-jmNo_J8

file:///C:/Users/stowp/Downloads/info_prasowa_Artysta_zawodowy.pdf


Benefity członkowskie

DYSKOGRAFIA IGNACEGO
JANA PADEREWSKIEGO

Dopuszczalny poziom dźwięku
w mieszkaniu - rozwiązania prawne, przykładowe sprawy

Orfeusz dla Piotra Sałajczyka

Leksykony SPA-M