Fonie Lublina - A. Ignatowicz-Glińska "Kwiaty Polskie"

12.11.2021

Spotkanie z przeszłością i nowoczesnością - tekst obarczony ciężarem gatunku i interpretacji oraz inspiracja barokiem. Jeśli by chcieć zastanawiać się co łączy Juliana Tuwima 'Kwiaty polskie' i muzykę Jana Sebastiana Bacha, Ludwiga van Beethovena, Stanisława Moniuszki, a w końcu i Andrzeja Kurylewicza - warto spytać czy historia kiedykolwiek się przedawnia? Ta refleksja towarzyszyć będzie prawykonaniu kompozycji Anny Ignatowicz - Glińskiej, która na zamówienie SPAM OL skomponowała Kwiaty polskie - kantatę do słów rzeczonego Juliana Tuwima. Już w niedzielę, 14.11. w Trybunale Koronnym o godz. 18:00 w ramach kolejnej odsłony festiwalu Fonie Lublina.

Organizator: Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków Oddział Lubelski
Partnerzy: Fundacja PZU, Stowarzyszenie Autorów ZAIKS, Związek Artystów Wykonawców STOART, Towarzystwo Muzyczne im. H. Wieniawskiego w Lublinie.
Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin.
Projekt współfinansowany z budżetu Województwa Lubelskiego.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Zamówienia Kompozytorskie”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Patroni medialni: TVP Kultura, TVP 3 Lublin, Polskie Radio Lublina S.A., Akademickie Radio Centrum, Nowe Radio, Kurier Lubelski, Dziennik Wschodni, Gość Niedzielny.

Benefity członkowskie

DYSKOGRAFIA IGNACEGO
JANA PADEREWSKIEGO

Dopuszczalny poziom dźwięku
w mieszkaniu - rozwiązania prawne, przykładowe sprawy

Orfeusz dla Piotra Sałajczyka

Leksykony SPA-M