Festiwal Artystyczny Powiatu Mińskiego

19.10.2021

Serdecznie zapraszamy na siódme wydarzenie w ramach Festiwalu Artystycznego Powiatu Mińskiego, które odbędzie się w Kościele św. Trójcy w Latowiczu w niedzielę 24.10 o godz. 13.00. Będzie to koncert muzyki klasycznej poświęcony pieśniom z XVII i XVIII wieku.

Podczas koncertu wystąpi duet: sopranistka z Krakowa Katarzyna Wiwer oraz organista ze Świdnicy Maciej Bator, który zagra na pozytywie.

W programie znajdą się kompozycje takich kompozytorów jak: Giulio Caccini, Giovanni Battista Bononcini, Claudio Monteverdi, Henry Purcell i anonimowe pieśni z Kancjonałów sióstr Benedyktynek ze Staniątek.

Koncert odbędzie się po mszy świętej.


Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Festiwalu jest bezpłatny!

Dofinansowano ze środków budżetu Powiatu Mińskiego.

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

Organizator Fundacja "Czas Sztuki

********************************************

W ramach Festiwalu Artystycznego Powiatu Mińskiego odbędzie się 13 wydarzeń artystycznych, po jednym w każdej z trzynastu gmin powiatu mińskiego.

Festiwal łączy w sobie wiele dziedzin sztuki – w ramach Festiwalu zostaną zorganizowane koncerty muzyki klasycznej, edukacyjne warsztaty muzyczne dla seniorów oraz dla dzieci, a także spotkania muzyczno-poetyckie upamiętniające wybitnych polskich poetów i ich twórczość. Podczas

wydarzeń wystąpią wybitni artyści: Mateusz Szemraj, Adeb Chamoun, Olga Bończyk, Mischa Kozłowski, Agata Barwinek-Bembinow, Tango Fuerte, Reed Connection, Maciej Bator, Katarzyna Wiwer, Maksymilian Grzesiak, Katarzyna Boniecka, Rafał Łuc, The Time Quartet.Benefity członkowskie

DYSKOGRAFIA IGNACEGO
JANA PADEREWSKIEGO

Dopuszczalny poziom dźwięku
w mieszkaniu - rozwiązania prawne, przykładowe sprawy

Orfeusz dla Piotra Sałajczyka

Leksykony SPA-M