Fonie Lublina - Z dedykacją od Camille’a Saint-Saënsa

06.10.2021

O wielu znanych pianistach mówi się, że wykonują Mazurki Chopina „śpiewająco”. A gdyby tak zaśpiewać je naprawdę? Taka niezwykła interpretacja – Mazurki w aranżacji Pauline Viardot na głos i fortepian – już 10 października o godz. 19.00 na stronie www.fonielublina.pl oraz pod linkiem
W programie koncertu Z dedykacją od Camille’a Saint-Saënsa znajdzie się również Dansemacabretego francuskiego kompozytora oraz wybrane pieśni CécileChaminade w wykonaniu Marioli Zagojskiej, Natalii Skipor i Stefanii Verbovetskiej. Zapraszamy!
Z dedykacją od Camille’a Saint-Saënsa
Mariola Zagojska – sopran
Natalia Skipor – mezzosopran
Stefania Verbovetska – fortepian
słowo o muzyce – Kinga Krzymowska-Szacoń
Partnerzy: Fundacja PZU, Stowarzyszenie Autorów ZAIKS, Związek Artystów Wykonawców STOART, Towarzystwo Muzyczne im. H. Wieniawskiego w Lublinie, Instytut Muzyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.
Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin, współfinansowany z budżetu Województwa Lubelskiego.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i
Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Patroni medialni: TVP Kultura, TVP 3 Lublin, Polskie Radio Lublina S.A., Radio Centrum, Nowe Radio, Kurier Lubelski, Dziennik Wschodni, Gość Niedzielny

Benefity członkowskie

DYSKOGRAFIA IGNACEGO
JANA PADEREWSKIEGO

Dopuszczalny poziom dźwięku
w mieszkaniu - rozwiązania prawne, przykładowe sprawy

Orfeusz dla Piotra Sałajczyka

Leksykony SPA-M