Koło nr 9 SPAM w Szczecinie zapraszana na koncert Mistrz Walerian

19.01.2021

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie wydała w grudniu ostatnią książkę Waleriana Pawłowskiego „Poradnik Melomana” -  z inicjatywy Koła nr 9 SPAM w Szczecinie.

Zapraszamy:
https://bilety.filharmonia.szczecin.pl/towary/szczegoly.html?cms_id=52

Transmisja online koncertu dla melomanów w każdym wieku.
„Mistrz Walerian” to nowa, dedykowana starszym melomanom, odsłona koncertu rodzinnego „Walerianowe Kropelki”, który odbył się w Filharmonii 6 grudnia 2020 r. „Walerianowe kropelki” to tytuł niegdyś znany każdemu melomanowi w Szczecinie. Tak nazywała się cykliczna rubryka o muzyce, publikowana w „Kurierze Szczecińskim”. Jej autor, dyrygent, kompozytor, popularyzator muzyki, publicysta i pedagog Walerian Pawłowski był jedną z najpopularniejszych postaci życia muzycznego powojennego Szczecina.
Z okazji setnej rocznicy urodzin Maestro Waleriana, przypomnimy jego sylwetkę, pełne humoru opowieści muzyczne, ożywimy wspomnieniami melomanów i osób związanych z Mistrzem. Urszula Kwaśniewska, Katarzyna Conder, Małgorzata Borowiecka oraz Piotr Urbański opowiedzą o Walerianie Pawłowskim, którego znali jako współpracownika oraz przyjaciela. Słuchając koncertu przeniesiecie się w czasy Mistrza Waleriana.

https://www.facebook.com/events/737499743812604?active_tab=about