Odgłosy Wiosny | koncert z cyklu: Dźwiękowe pejzaże da camera

30.03.2017

ODGŁOSY WIOSNY
koncert z cyklu Dźwiękowe Pejzaże da camera. 
Zamek Lubelski,
2 kwietnia, godz. 17.00

Już 2 kwietnia w Galerii Malarstwa Polskiego XVII-XIX wieku na Lubelskim Zamku odbędzie się wyjątkowe wydarzenie muzyczne. W towarzystwie cennych zbiorów malarstwa polskiego, zabrzmią największe dzieła muzyki operowej. W programie koncertu znalazły się utwory reprezentujące najbardziej cenione kompozycje, które na co dzień goszczą na prestiżowych scenach całego świata. Obok Pucciniego, Mozarta, Straussa, czy Gounoda, usłyszycie Państwo także Martiniego, czy Lehara oraz fragment słynnego już Requiem Webbera. 

Prestiżowe arie wykonają cenieni artyści, występujący ze światowym repertuarem w Polsce i za granicą: 
Anna Jeremus - Lewandowska, która główne role w operach Moniuszki wykonywała między innymi w Chicago, 
Marta Książek, reprezentująca młode pokolenie śpiewaków polskich i dysponująca jednym z najbardziej pożądanych na scenie głosów 
oraz 
Robert Mojsa, tenor, który swój kunszt prezentował w ramach licznych tournee po Libanie, Japonii, Francji, Niemczech i w prestiżowych salach koncertowych Italii. 
Przy fortepianie towarzyszyć im będzie Agnieszka Schulz - Brzyska, licznie nagradzana za swoje występy kameralne i solowe. 

W programie koncertu ukazującego wirtuozerię głosu ludzkiego nie zabraknie także wirtuozowskich kompozycji fortepianowych - Agnieszka Schulz - Brzyska wykona bowiem kompozycję Fr. Chopina. 

Całość wydarzenia opatrzy słowem wiążącym Karol Furtak.
Zapraszamy Państwa serdecznie do wspólnego przeżywania wdzięków najwyższych lotów sztuki muzycznej w tradycyjnej, kameralnej atmosferze. 

Cykl koncertów Dźwiękowe Pejzaże da camera powstaje we współpracy z Muzeum Lubelskim oraz przy wsparciu finansowym Prezydenta Miasta Lublin. 

Bilety na wydarzenie dostępne są do nabycia po symbolicznej cenie 15zł. w kasie Muzeum Lubelskiego.