KONCERT JAKUBOWY

18.07.2017
KONCERT JAKUBOWY 

25.07.2017, godz. 19.45 
Bazylika Konkatedralna Św. Jakuba 
ul. Staszica, OLSZTYN
Wykonawcy:
Dominika Zamara – sopran (Polska/Włochy)
Silvano Rodi – organy (Włochy)
Jarosław Ciecierski – organy (Polska)

Wstęp wolny 


Tradycja „kameralnego muzykowania olsztynian i ich gości” w dzień św. Jakuba (25 lipca) należy do najbardziej rozpoznawalnych w katedralnym festiwalu. Pamiętamy, że to nie jest tylko patron Parafii, ale i Miasta, widniejący w jego herbie! Z muzycznego punktu widzenia to wyjątkowa okazja do realizowania projektów uzupełniających recitale organowe o bardziej „otwartą” formę koncertu, który zarazem godnie wpisywałby się w Dni Olsztyna.

W tym roku będzie coś prostego, a zarazem szczególnego. Dwóch organistów, jeden z Włoch, a drugi z Olsztyna (są oni w dodatku równolatkami!) umówiło się na rodzaj „pojedynku”, nie tylko wykorzystując dwa instrumenty katedralne, nie tylko ustalając ciekawe konkurencje, ale zapraszając do swojego grona „białogłowę”, która oba kraje łączy w sobie, ponieważ jest rodem z Wrocławia, ale mieszka na stałe we Włoszech i koncertuje jako wokalistka na całym świecie. Zaśpiewa ona z towarzyszeniem organowym religijne arie baroku i klasycyzmu, ale przypomnimy też sobie piękne sceny z oper Verdiego i Belliniego. Nie zabraknie nawet kompozycji aranżowanych specjalnie na troje wykonawców!

Taka formuła koncertu czyni go nie tylko wciągającym dla samych artystów, którzy na pewno zechcą „dać z siebie wszystko”, ale przede wszystkim dla słuchaczy, bo usłyszą oni dużą porcję znakomitej, bardzo starannie dobranej muzyki na ten wyjątkowy dzień Imienin Miasta.

Benefity członkowskie

DYSKOGRAFIA IGNACEGO
JANA PADEREWSKIEGO

Dopuszczalny poziom dźwięku
w mieszkaniu - rozwiązania prawne, przykładowe sprawy

Orfeusz dla Piotra Sałajczyka

Leksykony SPA-M