"KOLĘD-O-GRANIE" Polskie Kolędy i Pastorałki

18.01.2017

 "KOLĘD-O-GRANIE" Polskie Kolędy i Pastorałki 
22 stycznia 2017 r., godz. 20.00
Kościół Św. Zygmunta, pl. Konfederacji 55
Kwartet AMOK

Wstęp wolnyKwartet AMOK

Został założony w kwietniu 2012 roku. Artystki spotkały się w Polskiej Orkiestrze Simfonia Iuventus i po jakimś czasie zdecydowały się razem grać. Powstanie zespołu jest wynikiem ich wspólnej potrzeby tworzenia, kreowania i rozwijania się poprzez muzykę kameralną. Ich główny cel, to dzielenie się swoją pasją z innymi: małymi i dużymi.

Amok według słowników to stan silnych emocji, euforii, zapamiętanie się w czymś – stąd nazwa kwartetu. To także pierwsze litery słów: Artystki, Matki, Organizatorki, Kobiety.

Więcej na stronie: www.kwartetamok.pl


KOLĘD-O-GRANIE to bożonarodzeniowa wędrówka przez epoki i style muzyczne: od Baroku aż po współczesną muzykę rozrywkową. Słuchając dobrze znanych melodii kolęd, nigdy nie wiemy, dokąd nas one zaprowadzą: do radosnego tańca ludowego, kantyleny łagodnej jak wspomnienie czy rytmicznej salsy o oryginalnej harmonii?

12 kolęd i pastorałek w aranżacji Karola Szymanowskiego to muzyka łącząca typowo polskie melodie i tańce ludowe z całkowicie nową, oryginalną harmonią i rytmem z pogranicza muzyki klasycznej i rozrywkowej. Dawne formy, takie jak temat z wariacjami, aria da capo czy fuga, zostały wzbogacone o osiągnięcia muzyki współczesnej, także tej o lżejszym charakterze. Jeśli dodamy do tego rytmy polskich tańców narodowych: mazura, poloneza czy oberka, odmalujemy całościowy obraz tych niezwykłych kolęd.

Benefity członkowskie

DYSKOGRAFIA IGNACEGO
JANA PADEREWSKIEGO

Dopuszczalny poziom dźwięku
w mieszkaniu - rozwiązania prawne, przykładowe sprawy

Orfeusz dla Piotra Sałajczyka

Leksykony SPA-M