Archiwum: 2023

WESOŁYCH ŚWIĄT!


Wesoły Świąt!

Wesoły Świąt!

Wesoły Świąt!Czytaj więcej »

Jubileusz pani Barbary Chmary-Żaczkiewicz

W dniu pięknego Dnia Jubileuszu dziewięćdziesięciolecia urodzin życzymy Pani jeszcze wielu lat zdrowia oraz aktywności zawodowej i społecznej. Znane są Pani osiągnięcia jako wnikliwego badacza kultury muzycznej, ale także wieloletnia działalność społeczna na rzecz społeczności muzyków i muzykologów. Między innymi,  będąc członkiem Zarządu Głównego SPAM, służyła Pani swoją wiedzą i doświadczeniem, co niewątpliwie miało wpływ na realizowane zadania Stowarzyszenia. 
 
Raz jeszcze życzymy zdrowia, a także energii i zaangażowania przez kolejne lata w sprawy naukowe oraz społeczne.
                               
Z wyrazami szacunku
Zarząd Główny 
Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków

Warszawa, 12 grudnia 2023 r. 
Czytaj więcej »

Apel Prezesa SPAM prof. Ryszarda CieśliApel Prezesa SPAM prof. Ryszarda Cieśli w sprawie sytuacji w STOART. 
Czytaj więcej »

DYSKOGRAFIA IGNACEGO JANA PADEREWSKIEGO

Prezentujemy aktualną dyskografię jednego z najwybitniejszych polskich pianistów, męża stanu i wielkiego patrioty Ignacego Jana Paderewskiego. Zawiera ona opisy nagrań zarówno jego kompozycji, jak i własnych wykonań, a także jego wypowiedzi i utworów jemu poświęconych.
Dyskografia jest inicjatywą Samodzielnego Koła Muzykologów przy Zarządzie Głównym Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków, a jej realizatorami są Jolanta Byczkowska- Sztaba, Katarzyna Janczewska-Sołomko i Maria Wróblewska oraz od strony edycyjnej Michał Swianiewicz.
 
Praca powstała na podstawie aktualnych źródeł: z autopsji, opublikowanych prac i katalogów dostępnych w formie tradycyjnej i internetowej. Obejmuje nagrania na różnych nośnikach dźwięku od początku XX wieku do końca września 2023 roku. Praca będzie
dostępna także w formie drukowanej. Projekt badawczy finansowany w ramach programu Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca „Białe plamy – muzyka i taniec” edycja 2022/23.
Czytaj więcej »

Koncert Pamięci Krzysztofa Obsta

Szanowni Państwo,

Koło Muzyki Dawnej zaprasza na koncert zespołu Sabionetta do Zamościa. W 2023 roku Zespół założony przez Ś.P Krzysztofa Obsta Capella all' Antico z Zamościa obchodził jubileusz 40 lecia. 3 Grudnia 2023 roku w Synagodze w Zamościu Odbędzie się koncert pamięci tego wspaniłego pedagoga i muzyka, który przekazał kolejnym pokoleniom uzdolnionej muzycznie modzieży zamiłowanie do muzyki dawnej średniowiecza i reesansu, wykonywanych na instrumentach z epoki. 
Czytaj więcej »

IV Międzynarodowy Festiwal Puzonu Historycznego i Cynku

Koncert finałowy festiwalu w wykonaniu uczestników warsztatów wraz z artystami zespołu „La Tempesta”.

Sobota, 25 listopada 2023, godz. 18.00
Teatr Wielki – Opera Narodowa – Sale Redutowe, Warszawa, plac Teatralny 1
Prelekcja – Piotr Dąbrowski:„Zarys historii muzyki według puzonisty”

Wstęp wolny!
Czytaj więcej »

Zmarła Joanna Tic Ramos

Z głębokim żalem przekazujemy niezwykle smutną dla nas informację, że po ciężkiej i długiej walce z chorobą odeszła Joanna Tic Ramos, wpaniała flecistka, członkini Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków.
Składamy wyrazy współczucia i żalu Christianowi Ramosowi oraz całej Rodzinie Asi. 

Czytaj więcej »

IV Międzynarodowy Festiwal Puzonu Historycznego i Cynku

ARS CANTUS

Środa, 22 listopada 2023, godz. 18.00
Teatr Wielki - Opera Narodowa – Sale Redutowe
Warszawa, plac Teatralny 1

Wstęp wolny!
Czytaj więcej »

IV Międzynarodowy Festiwal Puzonu Historycznego i Cynku

SABIONETTA

Poniedziałek, 20 listopada 2023, godz. 18.00 
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Sala im. Henryka Melcera 
Warszawa, ul. Okólnik 2

Wstęp wolny! 
Czytaj więcej »

!!ZAPRASZAMY NA FESTIWAL!!

IV Międzynarodowy Festiwal Puzonu Historycznego i Cynku

Poniedziałek 20.11.2023, 18:00 - Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina - SABIONETTA
Środa 22.11.2023, 18:00 - Teatr Wielki-Opera Narodowa - ARS CANTUS
Sobota 25.11.2023, 18:00 - Teatr Wielki-Opera Narodowa - LA TEMPESTA

WSTĘP WOLNY!
Czytaj więcej »

MKiDN proponuje rozszerzenie uprawnień emerytalnych tancerzy i muzyków

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego proponuje rozszerzyć uprawnienia emerytalne niektórych zawodów artystycznych poprzez nadanie statusu pracy w szczególnych warunkach zawodom scenicznym wymagającym bardzo dużej wydolności oddechowej lub koordynacji i sprawności ruchowej oraz przyznanie niektórym grupom artystów prawa do emerytur pomostowych, a w pewnych przypadkach obniżenie wieku wymaganego do otrzymania tego świadczenia.
Czytaj więcej »

Zmarł Członek Zasłużony SPAM Grzegorz Sutt

Z głębokim żalem zawiadamiamy, iż 19 października 2023 r. zmarł Grzegorz Sutt, adiunkt Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku i Prodziekan tejże uczelni w latach 1975-1976. Był m. in. Dyrygentem Państwowej Opery Bałtyckiej, Pedagogiem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gdańsku, a także Prezesem Gdańskiego Oddziału Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków i współzałożycielem Orkiestry Kameralnej Przymorze. W latach 2009-2011 pod jego batutą wybrzmiewały dźwięki Gdyńskiej Orkiestry Symfonicznej. Współpracę z orkiestrą zakończył dyrygując wielkie dzieło Mozarta - Requiem. A tak o swoim Ojcu pisze jego Syn, Piotr Sutt:
"Dzisiaj zabrzmiał ostatni akord twórczego życia Wspaniałego Człowieka i Wielkiego Artysty. Maestro Grzegorz Sutt przeniósł się do świata najpiękniejszych melodii, harmonii, rytmów i krainy wiecznej młodości. Po latach pracy z ukochaną całym sercem młodzieżą, orkiestrami filharmonicznymi, zespołami teatrów operowych i dziesiątkami studentów zamknął wielkie dzieło swojego pięknego życia. Pozostanie w naszych sercach na zawsze tak jak sztuka, radość i miłość którą obdarzał nas wszystkich.❤️"
Czytaj więcej »

MKiDN planuje poszerzyć uprawnienia emerytalne niektórych artystów!

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN) chce zmian w systemie emerytalnym dla wybranych grup artystycznych – zawodów scenicznych, które charakteryzują się dużą potrzebą wydolności oddechowej oraz koordynacji i zręczności ruchowej. Według poprawki opracowanej przez MKiDN zawody te mają uzyskać status prac wykonywanych w szczególnych warunkach. Pewne kategorie artystów mogą liczyć na przyznanie emerytur pomostowych czy obniżenie wieku emerytalnego.
Czytaj więcej »

Nowy Członek Zarządu Głównego SPAM


Zarząd Główny SPAM uchwałą nr 31 powołał Panią Barbare Kubiak do pełnienia funkcji Członka Zarządu Głównego Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków, po rezygnacji przez Pana Tomasza Żymłę. 

Czytaj więcej »

KURSY MISTRZOWSKIE

Zapraszamy do Teatru Wielkiego - Opery Narodowej na Kursy mistrzowskie - warsztaty gry na puzonie historycznym i cynku, prowadzone przez światowej sławy instrumentalistki - Stephanie Dyer – puzon historyczny (Wielka Brytania) i Annę Schall – cynk (Niemcy).
Czytaj więcej »

IV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL PUZONU HISTORYCZNEGO I CYNKU 2023

W dniach 20-25 listopada br. odbędzie się organizowany po raz kolejny przez Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków Międzynarodowy Festiwal Puzonu Historycznego i Cynku. Wydarzenia festiwalowe odbywać się będą w salach Teatru Wielkiego-Opery Narodowej i Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina. W ramach tegorocznej czwartej edycji wydarzenia odbędą się koncerty festiwalowe oraz warsztaty gry na puzonie historycznym i cynku, prowadzone przez światowej sławy instrumentalistki - Stephanie Dyer – puzon historyczny (Wielka Brytania) i Annę Schall – cynk (Niemcy).

Tegoroczna edycja festiwalu rozpocznie się 20 listopada o godzinie 18:00 w Sali im. H. Melcera UMFC od wykładu o renesansowych instrumentach dętych oraz koncertu z użyciem tych instrumentów w wykonaniu warszawskiego zespołu Sabionetta.

Następnym wydarzeniem, które odbędzie się w Salach Redutowych Teatru Wielkiego-Opery Narodowej, 22 listopada o godzinie 19:00, będzie koncert wrocławskiego zespołu Ars Cantus. Wieczór poświęcony będzie w całości twórczości Piotra z Grudziądza. Muzyce towarzyszyć będzie prelekcja o życiu i twórczości kompozytora w wykonaniu dr hab. Pawła Gancarczyka z PAN.

Zwieńczeniem festiwalu będzie koncert uczestników i wykładowców kursów mistrzowskich wraz z muzykami warszawskiego zespołu La Tempesta, podczas którego usłyszymy utwory wielkich mistrzów późnego renesansu takich jak Giovanni Gabrireli, Heinrich Schütz czy Mikołaj Zieleński. Koncert finałowy odbędzie się również w Salach Redutowych Teatru Wielkiego-Opery o godzinie 18:00. Dyrektorem Festiwalu jest Piotr Dąbrowski.

IV Festiwal Puzonu Historycznego i Cynku Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu “Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Czytaj więcej »

Akcja Znicz


Szanowni Państwo,

Zarząd Główny Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków od wielu lat organizuje w Warszawie Akcję Znicz. Symbolicznym światełkiem oraz tabliczką "W hołdzie i pamięci Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków" przywracamy pamięć o zmarłych muzykach, często legendarnych postaciach życia muzycznego i wybitnych osobowościach, którzy tworzyli nasze stowarzyszenie, działali w nim przez wiele lat, a którzy często byli samotni.
Zwracamy się do Przewodniczących Kół i Oddziałów z propozycją przeprowadzenia Akcji Znicz w swoim mieście, w zakresie możliwości finansowych danej jednostki. Ta piękna akcja Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków poświęcona postaciom ze świata muzyki, których nie ma już wśród nas, spotyka się z wdzięcznością i uznaniem bliskich niejednokrotnie spotykanych przy grobie, a jednocześnie stanowi spłatę długu, jaki zaciągnęliśmy wobec tych, którzy przed nami tworzyli polską rzeczywistość muzyczną.
Zapraszamy Członków SPAM z Warszawy do Biura ZG SPAM po odbiór tabliczek oraz list z oznaczonymi grobami muzyków pochowanych na poszczególnych warszawskich cmentarzach w godzinach 10.00-14.00.
Członkowie Zarządu Głównego 
Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków 
Czytaj więcej »

Zmarł Antoni Wroński

Z głębokim żalem przekazujemy niezwykle smutną dla nas informację o śmierci Pana Antoniego Wrońskiego, wieloletniego Wiceprezesa Zarządu Głównego, Zasłużonego Członka Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków.

Msza pogrzebowa zostanie odprawiona w piątek 20.10.2023 r. o godz. 14:00, na Cmentarzu Północnym, Wólka Węglowa. 
Czytaj więcej »

V Dni Muzyki

Koncert kameralny Ludomir Michał Rogowski im memoriam w 142 rocznicę urodzin chorwacko - polskiego kompozytora

21 października 2023, sobota, godz. 18.00
Trybunał Koronny w Lublinie
Wstęp wolny!
Czytaj więcej »

II Międzynarodowy Festiwal CANTAREUM 2023, Muzyczne Skarby Europy

Koncert na Dzień Papieski – Laudate Dominum

15 października 2023 (niedziela) godz. 18.30 
Bazylika Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Sejnach, Plac św. Agaty 1, Sejny 
/wstęp wolny/
Czytaj więcej »

Koncert z cyklu "Harmonie"

Koncert z cyklu “Harmonie”


8 października 2023, niedziela, g. 17:00 

Sala Kominkowa Domu Kultury 13 Muz

Plac Żołnierza Polskiego 2, Szczecin.

 

Wstęp wolny.


Czytaj więcej »

Wielki sukces w Nieborowie

Opera Czarodziejski flet w reżyserii Jitki Stokalskiej, pod kierownictwem muzycznym Marty Kluczyńskiej, na długo pozostanie w naszej pamięci.

Pięknie dziękujemy artystom i muzykom oraz wszystkim tym, którzy byli zaangażowani przy organizacji tego wspaniałego spektaklu: Oddział Warszawski Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków, Muzeum w Nieborowie i Arkadii, Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie, Maciej Radziwill, Fundacja Trzy Trąby.

fot. Piotr Jam

Czytaj więcej »

Ogólnopolskie Konfrontacje Kapel Dudziarskich

Ogólnopolskie Konfrontacje Kapel Dudziarskich 
- Organizator - Oddział SPAM Poznań Kazimierz Budzik.
Czytaj więcej »

CZARODZIEJSKI FLET

Szanowni Państwo! Serdecznie zapraszamy na kolejny spektakl opery "pod chmurką", który odbędzie się 9 września na dziedzińcu Pałacu w Nieborowie! Tym razem będzie to Czarodziejski Flet W.A.Mozarta!
Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby spędzić wieczór z muzyką Mozarta w magicznej atmosferze nieborowskiego pałacu i parku.
Przybywajcie do Nieborowa !
Czytaj więcej »

ZAPRASZAMY NA CZARODZIEJSKI FLET!

Zapraszamy na Czarodziejski Flet do Nieborowa!

Spektakl odbędzie się 9 września o godzinie 20:00 na Dziedzińcu Pałacu w Nieborowie.

WSTĘP WOLNY
Czytaj więcej »

Koncert z cyklu „Chwile ulotne”


Niedziela, 20 sierpnia 2023 r., godz. 18:30
Sień Główna, Pałac Radziwiłłów Nieborowie

Wstęp wolny

Czytaj więcej »

Koncert z cyklu „Chwile ulotne”

Chwile ulotne

6 sierpnia 2023, niedziela, godz. 18:00
Sień Główna, Pałac Radziwiłłów w Nieborowie

Wstęp wolny
Czytaj więcej »

II Międzynarodowy Festiwal CANTAREUM 2023

Koncert Ave Regina w ramach II Międzynarodowego Festiwalu CANTAREUM 2023 
Muzyczne Skarby Europy
15 sierpnia 2023 (wtorek) o godz. 19.00 
Konkatedra pw. Św. Aleksandra, ul. Emilii Plater 2, Suwałki
Wstęp wolny
Czytaj więcej »

Cykl letnich koncertów plenerowych

Planowany program cyklu sobotnich letnich koncertów plenerowych „Paderewski na Ujazdowie” 2023

29 lipca, godz. 12:00
Aleksandra Świgut – fortepian, Agnieszka Świgut – skrzypce
Mikołaj Brzostowicz – fortepian *

5 sierpnia, godz. 16:00
Morpheus Saxophone Quartet
W składzie: Wojciech Psiuk – saksofon sopranowy, Jakub
Wydrzyński – saksofon altowy, Szymon Nidzworski – saksofon
tenorowy, Grzegorz Bil – saksofon barytonowy

12 sierpnia, godz. 16:00
Mateusz Krzyżowski – fortepian

19 sierpnia, godz. 16:00
Oleh Kopeliuk i Ihor Sediuk (Ukraina) - duet fortepianowy

26 sierpnia, godz. 16:00
Michał Szymanowski – fortepian
Maciej Domagała – fortepian *
Czytaj więcej »

IRYDION NA SKARPIE

/IRYDION NA SKARPIE

15 lipca 2023, godz. 16.00
Willa Pniewskiego, Muzeum Ziemi w Warszawie
Czytaj więcej »

Koncert z cyklu „Chwile ulotne”

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu „Chwile ulotne”

Piątek, 14 lipca 2023 r. , godz. 18:30
Sień Główna, Pałac Radziwiłłów Nieborowie
Wstęp wolny
Czytaj więcej »

Koncert z cyklu „Chwile ulotne”

Zapraszamy na koncert z cyklu „Chwile ulotne”

Niedziela, 2 lipca 2023 r., godz. 18:30
Sień Główna, Pałac Radziwiłłów Nieborowie
Wstęp wolny
Czytaj więcej »

VI edycja Renaissance Claritas 2023 Kraków

Czytaj więcej »

Najnowsze Aktualności SPAM

Szanowni Państwo,

przekazujemy najnowsze Aktualności SPAM Kwiecień 2022 r. - Czerwiec 2023 r., w których oprócz ważnych spraw dotyczących naszego środowiska znajdziecie informację o zorganizowanych przez naszych Członków przedsięwzięciach artystycznych. 
Czytaj więcej »

Koncert z cyklu „Chwile ulotne”

Zapraszamy na koncert z cyklu „Chwile ulotne”

Niedziela, 25 czerwca 2023 r., godz. 18:30
Sień Główna, Pałac Radziwiłłów Nieborowie
Wstęp wolny
Czytaj więcej »

IRYDION DLA DZIECI

Irydion dla dzieci 
„Ni pies, ni wydra”, czyli wierszyki o wyrażeniach, które pokazują język

24 czerwca 2023, godz. 16.00
PAN Muzeum Ziemi / Aleja Na Skarpie 27
wstęp wolny

„Ni pies, ni wydra”, czyli wierszyki o wyrażeniach, które pokazują język
czyta Autor – Marcin Brykczyński
Dorota Żołnacz – klarnet
Wojciech Świętoński – fortepian
Czytaj więcej »

Zaproszenie na wykład i koncert, 16-17.06.2023, II CANTAREUM 2023

16 czerwca 2023 (piątek) godz. 15.00 

Wykład dr Agaty Wiśniewskiej /Polska, Belgia/

Życie i twórczość Cécile Chaminade

Sala Koncertowa PSM I i II st. w Suwałkach, ul. Muzyczna 1, Suwałki

/wstęp wolny/

 

17 czerwca 2023 (sobota) godz. 17.00   

Koncert  Życie i twórczość Cécile Chaminade

Artystki Koncertu:

Agata Wiśniewska-Gołębiowska (Aga Winska) - soprano /Polska, Belgia/

Monika del Rio - piano /Polska, Belgia/

Promocja płyty Espoir z pieśniami kompozytorki Cécile Chaminade

Sala Koncertowa PSM I i II st. w Suwałkach, ul. Muzyczna 1, Suwałki

/wstęp wolny/


Link do strony II CANTAREUM 2023 na FB:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100092270274718


Przedsięwzięcie realizowane przy wsparciu finansowym Województwa Podlaskiego oraz budżetu miasta Suwałk.

Partnerem strategicznym wydarzenia jest Województwo Podlaskie.


Czytaj więcej »

Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis dla Członka SPAM Marleny Borowskiej

Szanowni Państwo! Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wczoraj w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, z rąk Podsekretarz Stanu Pani Wandy Zwinogrodzkiej, brązowy Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis odebrała zasłużona organizatorka życia muzycznego i śpiewaczka, członkini Oddziału Warszawskiego SPAM Pani Marlena Borowska! Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów zarówno organizatorskich jak i artystycznych!
Czytaj więcej »

XL Kurs Interpretacji w zakresie gry na instrumentach dętych


XL Kurs Interpretacji w zakresie gry na instrumentach dętych

2-10 lipca 2023, Wrocław
Czytaj więcej »

Koncert z cyklu „Chwile ulotne”

Zapraszamy na pierwszy w tym sezonie koncert z cyklu „Chwile ulotne”

4 czerwca 2023r. (niedziela), godz. 18:30

Sień Główna, Pałac Radziwiłłów Nieborowie

Wstęp wolny

Czytaj więcej »

Wakacje z Nutkami

Zapraszamy dzieci na Wakacje z Nutkami, które organizuje od wielu lat Samodzielne Koło SPAM nr 37 w Olsztynie.

XX Jubileuszowe Warsztaty Muzyczne
18-27 sierpnia 2023, Pasym KalwaCzytaj więcej »

Stanowisko SPAM w sprawie koncepcji połączenia przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego Filharmonii Lubelskiej z Centru

Szanowni Państwo,
przedstawiamy stanowisko SPAM w sprawie koncepcji połączenia przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego Filharmonii Lubelskiej z Centrum Spotkań Kultur oraz Teatrem Muzycznym w Lublinie i utworzenia jednej instytucji – Opery i Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie.
Czytaj więcej »

Akademia PRO Hashtag Ensemble!

Akademia Pro jest programem Hashtag Ensemble skierowanym do studentów i absolwentów polskich uczelni muzycznych, a także profesjonalnych muzyków bez limitu wieku oraz do obcokrajowców mieszkających w Polsce, grających na instrumentach: skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, flet, klarnet, akordeon, perkusja

Udział w Akademii PRO obejmuje:

- roczny program mentorski

- minimum 1 występ z Hashtag Ensemble w sezonie 2023–2024

- udział w seminariach i wykładach gości Akademii PRO


Czytaj więcej »

Uroczyste wręczenie Złotego Medalu

Uroczyste wręczenie Złotego Medalu "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" Pani Marietcie Kruzel - Sosnowskiej, Odznaki Honorowej "Zasłużony dla Kultury Polskiej" Panu Wojciechowi Świętońskiemu i Panu Kamilowi Zawadzkiemu.

Wręczenia dokonała Pani Podsekretarz stanu Wanda Zwinogrodzka MKiDN i Prezes Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków Ryszard Cieśla.  

Czytaj więcej »

Serdecznie zapraszamy!

Szanowni Państwo! Gratulujemy serdecznie naszym członkom i serdecznie zapraszamy na uroczyste wręczenie Złotego Medalu "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" Pani Marietcie Kruzel-Sosnowskiej, Odznaki Honorowej "Zasłużony dla Kultury Polskiej Panu Wojciechowi Świętońskiemu i Panu Kamilowi Zawadzkiemu.
Wręczenia dokona Pani Podsekretarz stanu Wanda Zwinogrodzka MKiDN.
Zapraszamy na koncert pamięci Mariana Sawy i Feliksa Rączkowskiego.
Czytaj więcej »

pracujwkulturze.nck.pl


Pracuj w kulturze to projekt realizowany przez Narodowe Centrum Kultury, które od kilkunastu lat integruje środowisko profesjonalistów kultury w Polsce.
Czytaj więcej »

FINAŁ FESTIWALU „BRZMIENIE FEST”

FINAŁ FESTIWALU „BRZMIENIE FEST”

Fundacja Kultura Brzmienia wraz z partnerami wydarzenia zapraszają na finał II Międzynarodowego Festiwalu „Brzmienie Fest”, który będzie mieć miejsce ponownie w pięknej i zabytkowej sali teatralnej Art Hotelu we Wrocławiu.

Podczas koncertu usłyszymy Magdalenę Kulig- mezzosopran oraz zespół kameralny Scream Duo.

W programie m.in. Gustav Mahler, Kevin McKee, Francis Thome, Marcin Król.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Rezerwacja w poniższym linku:

https://app.evenea.pl/event/368443-833/

Kiedy?

22 maja ( poniedziałek ) 2023

godz. 19:00

Gdzie?

Art Hotel Wrocław sala teatralna

ul. Kiełbaśnicza 20 Wrocław

Czytaj więcej »

Irydion w Noc Muzeów

Zapraszamy na Koncert Muzyki Polskiej, którego wykonawcami będą Kamil Zawadzki i Przemysław Winnicki. W programie usłyszymy utwory na skrzypce z fortepianem oraz na fortepian solo.

Muzeum Ziemi, aleja Na Skarpie 27, 00-488 Warszawa
Godz. 16.00
Czytaj więcej »

KraCamera 2023

Szanowni Państwo,
Oficjalnie przedstawiamy datę III Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej KraCamera 2023.
Konkurs odbędzie się w dniach 12-16.05.2023r., natomiast termin przesyłania zgłoszeń to 6.05.2023r.
Wkrótce ukaże się Regulamin, skład Jury oraz inne szczegółowe informacje dot. przebiegu Konkursu.
Zachęcamy do śledzenia strony internetowej Organizatora oraz konta konkursu na Facebooku.

Czytaj więcej »

Życzenia

Czytaj więcej »

Koło SPAM KOSZALIN

Trzeciego 3 kwietnia 2023r. w Domu Pomocy Społecznej „Zielony Taras” w Koszalinie odbył się koncert muzyki klasycznej zorganizowany przez Samodzielne Koło SPAM nr 43 w Koszalinie, którego wykonawcami byli muzycy Filharmonii Koszalińskiej oraz uczennice klasy dyplomowej z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie.

Seniorzy Dziennego Domu Pogodna Jesień „Senior+” i mieszkańcy DPS usłyszeli fragmenty suit wiolonczelowych Jana Sebastiana Bacha wykonane przez Nadię Celer oraz Julię Piętkę, a także kwartety fletowe Wolfganga Amadeusza Mozarta i Franciszka Lessela, które zaprezentowali Małgorzata Kobylarz- Wasilewska, Justyna Wołoch-Kukieła, Anna Wołoszyn i Wiktor Cisoń. Występom artystów towarzyszyły barwne opowieści o muzyce filharmonicznego prelegenta Andrzeja Zborowskiego.

Na zakończenie koncertu wykonawcy złożyli Seniorom świąteczne życzenia obdarowując ich kartkami wykonanymi przez najmłodszych uczniów koszalińskiej szkoły muzycznej.

Czytaj więcej »

"Canto nel dolore"- Fonie Lublina 2023!

19.03.2023 o 19.45 zapraszamy do Katedry Lubelskiej na pierwszy w tym roku koncert? "Canto nel dolore"- Fonie Lublina 2023! Przepiękna muzyka w swoim refleksyjnym charakterze wpisuje się w przesłanie Wielkiego Postu. W programie m.in Pieta Signiore A.Stradelli, fragmenty Stabat Matter G.Rossiniego, koncert A.Vivaldiego i muzyka J.S.Bacha.

Wystąpią dla państwa:
Magdalena Maciąg -skrzypce
Robert Mojsa - tenor
Stanisław Maryjewski- organy

Słowo o muzyce: Karol Rzepecki

Wstęp wolny

Czytaj więcej »

Przesłuchania do Orkiestry Filharmonii Narodowej - WIOLONCZELA


Filharmonia Narodowa ogłasza przesłuchania na stanowisko 
MUZYK ORKIESTROWY TUTTI (WIOLONCZELA - PEŁNY ETAT)

 PRZEWIDYWANY TERMIN PRZESŁUCHAŃ: 
20 CZERWCA 2023 – I ETAP oraz 21 CZERWCA 2023 – II ETAP
Czytaj więcej »

Przesłuchania do Orkiestry Filharmonii Narodowej - KONTRABAS

Filharmonia Narodowa ogłasza przesłuchania na stanowisko
 MUZYK ORKIESTROWY – KONTRABAS TUTTI - PEŁNY ETAT 

PRZEWIDYWANY TERMIN PRZESŁUCHAŃ: 
19 CZERWCA 2023 – I ETAP oraz 20 CZERWCA 2023 – II ETAP 
Czytaj więcej »

Przesłuchania do Orkiestry Filharmonii Narodowej - WALTORNIA


Filharmonia Narodowa ogłasza przesłuchania na stanowisko
WALTORNIA (na wysoką waltornię - 3,1, asystent) - PEŁNY ETAT

PRZEWIDYWANY TERMIN PRZESŁUCHAŃ:
21 CZERWCA – I ETAP i 22 CZERWCA – II ETAP
Czytaj więcej »

Stanisław Wisłocki: Solo & Chamber Works

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z dwupłytowym albumem „Stanisław Wisłocki: Solo & Chamber Works”, który został wydany nakładem Chopin University Press i Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków Oddział Warszawski.

Zachwycili nas swoimi interpretacjami oraz potężną dawką emocji: Anna Mikołajczyk-Niewiedział (śpiew), Marta Piórkowska (skrzypce) oraz Wojciech Świętoński (fortepian).

Album jest dostępny w księgarni stacjonarnej UMFC i na chopinup.pl oraz w serwisach streamingowych. Nagrania dokonał Andrzej Brzoska. W obszernej książeczce dołączonej do fonogramu – oprócz noty programowej, noty o utworach oraz biogramów kompozytora i artystów – znalazło się tłumaczenie poematów Iona Minulescu na język polski (Olga Bartosiewicz-Nikolaev) i angielski (Żaneta Pniewska). Na okładce wykorzystano grafikę autorstwa Sylwii Leszczyńskiej-Chalamońskiej. Projekt graficzny i skład przygotował Karol Meissner. Redaktor wydawca - Emilia Dudkiewicz.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyczny ślad”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Czytaj więcej »

Brzmienie Fest

Koncert w ramach II Międzynarodowego Festiwalu „Brzmienie Fest”
Magdalena Wachowska, Iwony Sukienik
5 marca 2023, godz. 18:00
Art Hotel Wrocław
ul. Kiełbaśnicza 20

Wstęp wolny
Czytaj więcej »

KONCERT KARNAWAŁOWY

KONCERT KARNAWAŁOWY

14 lutego 2023 roku, godzina 11:00
Kamienica Naujacka
Olsztyn, ul. Dąbrowszczaków 3

w wykonaniu Uczniów
Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia
im. Fryderyka Chopina w Olsztynie
Czytaj więcej »

Nadanie tytułu Honorowy Członek Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków


W niedzielę 29 stycznia 2023 roku w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbyła się uroczystość nadania tytułu Honorowy Członek Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków Pani Irenie Santor i Panu Wiesławowi Ochmanowi. Gratulujemy znakomitym laureatom!
Czytaj więcej »

Wręczenie tytułu HONOROWY CZŁONEK SPAM

Szanowni Państwo,

mamy zaszczyt zaprosić na uroczyste wręczenie tytułu Honorowy Członek SPAM przyznanego przez XVIII Zwyczajny Zjazd Delegatów SPAM Pani Irenie Santor oraz Panu Wiesławowi Ochmanowi. 
Zapraszamy 29 stycznia 2023 roku, na godzinę 12:00 do Pałacu na wyspie w Łazienkach Królewskich gdzie odbędzie się wręczenie oraz koncert pieśni, arii, piosenek oraz przebojów musicalowych w wykonaniu studentów i profesorów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina wydziału wokalno-aktorskiego. 


Bilety na Salony Muzyczne są do nabycia w kasach w Podchorążówce, Starej Oranżerii oraz w Stajniach Kubickiego (wt.-czw. godz. 10.00-15.00, pt.-sob. godz. 10.00-16.00, niedz. 10.00-15.00) lub za pośrednictwem serwisu kicket.com (doliczana jest opłata transakcyjna).

Czytaj więcej »

Wręczenie tytułu HONOROWY CZŁONEK SPAM

Szanowni Państwo,

mamy zaszczyt zaprosić na uroczyste wręczenie tytułu Honorowy Członek SPAM przyznanego przez XVIII Zwyczajny Zjazd Delegatów SPAM Pani Irenie Santor oraz Panu Wiesławowi Ochmanowi. 
Zapraszamy 29 stycznia 2023 roku, na godzinę 12:00 do Pałacu na wyspie w Łazienkach Królewskich gdzie odbędzie się wręczenie oraz koncert pieśni, arii, piosenek oraz przebojów musicalowych w wykonaniu studentów i profesorów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina wydziału wokalno-aktorskiego. 


Bilety na Salony Muzyczne są do nabycia w kasach w Podchorążówce, Starej Oranżerii oraz w Stajniach Kubickiego (wt.-czw. godz. 10.00-15.00, pt.-sob. godz. 10.00-16.00, niedz. 10.00-15.00) lub za pośrednictwem serwisu kicket.com (doliczana jest opłata transakcyjna).

Czytaj więcej »

Spotkanie Noworoczne Oddziału Warszawskiego SPAM

Zapraszamy jak co roku na spotkanie członków Oddziału Warszawskiego SPAM.
Czas na życzenia, spotkanie znajomych i relację z wydarzeń ostatniego roku.

28 stycznia 2023, godz. 14.00 
Dom Kultury "Kolorowa
Ursus, ul. Sosnkowskiego 16.
Czytaj więcej »

Benefity członkowskie

DYSKOGRAFIA IGNACEGO
JANA PADEREWSKIEGO

Dopuszczalny poziom dźwięku
w mieszkaniu - rozwiązania prawne, przykładowe sprawy

Orfeusz dla Piotra Sałajczyka

Leksykony SPA-M